Levně a chutně

Levně a chutně: Překvapte rodinu Rtyňskou pochoutkou!

Levně a chutně: Překvapte rodinu Rtyňskou pochoutkou!
Zdroj: TN.cz

V dnešním vydání Vaříme levně a chutně vám ukážeme, jak připravit Rtyňskou pochoutku. Určitě netušíte, o co jde. Vařit nám bude Bohunka. Ta jídlo sama vymyslela a také nazvala. Bohunka žije s rodinou ve Rtyni v Podkrkonoší.

Rtyňská pochoutka jistě udělá radost všem masožroutům. Jejím základem je totiž mleté maso a šunka. I když nechyní ani zelenina, byť jde jen o kukuřici z plechovky a trochu česneku.


Kromě těchto surovin si ještě připravte hladkou mouku, strouhanku, sůl, olej, vejce, tvrdý sýr, kysanou smetanu, pepř a muškátový oříšek.


Zdroj: TV Nova


Nejprve vyrobíme salát - scedíme sterilovanou kukuřici a smícháme ji se zakysanou smetanou. Osolíme, opepříme a přidáme propasírovaný česnek.


Pak připravíme masové kuličky - do mletého masa vyklepneme dvě vejce, přidáme strouhanku, sůl a muškátový oříšek. Pak připravíme náplň do koulí - na pánvi na oleji zpěníme nadrobno nasekanou šunku a přidámě několik vajec, takže vlastně vznikne klasická míchanice.


Zdroj: TV Nova


Z mletého masa potom vytvarujeme šest placek, které v tu chvíli připomínají karbanátky. Ale jen do chvíle, kdy na mleté maso dáme směs z pánve a vytvarujeme z poddajného mletého koule. Ty pomažeme bílkem a pečeme asi půl hodiny při 160 stupních.

Související obsah


A na závěr ještě placky - do druhého dílu kukuřice z plechovky nastrouháme tvrdý sýr, přidáme vejce a hladkou mouku, osolíme a opepříme. Vytvoříme placky, které osmažíme na oleji. Dobrou chuť!

pez, František Nyklas, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz