Cesta

Luděk a Vláďa dali výpověď a vyrazili Broukem na Kavkaz!

Ze Slezské Harty na Kavkaz více než 40 let starým autem. Takový cíl si dali dva mladíci z Opavska. Do svého dobrodružství investovali všechny své peníze a dnes se vydali na cestu. Chtějí tak mladým lidem ukázat, že všechno jde, když se chce.

Luděk a Vláďa, dva kluci z Opavska, ode dneška velcí dobrodruzi. před dvěma hodinami se rozloučili se svými rodinami a vydali se splnit si sen. S více než 40 let starým Broukem vyrazili na Kavkaz.

"Je to stabilní auto, lehce opravitelné, a my mu prostě věříme, a kdyby přece jen náhodou měl brouk poruchu," říká Luděk Brhel.

Mají kufr plný náhradních díků a nářadí. Německé lidové vozítko pro ně prý bylo jasnou volbou. Navázat chtějí na expedici, která na východ s tímto autem vyrazila před třiceti lety.

Oba dali výpověď v práci a veškeré své peníze vynaložili právě na expedici. "Vezeme si 3 rezervy, dvě jsou na střeše, jedna v kufru, kanystry na vodu, stan a podhrabávací podložky," vyjmenovává Luděk.

Související obsah

Samozřejmě nechybí ani pořádná zásoba jídla. kluci si totiž budou vařit sami. Svou cestu odstartovali na Slezské Hartě, po projetí Evropy zamíří přes celé Turecko do Gruzie, kde chtějí překonat pohoří Kavkaz. Potom by rádi zamířili dál na východ do Kazachstánu a Mongolska. Chtěli by dorazit až na konečnou Transsibiřské magistrály. Zpátky se chtějí vrátit přes Rusko a Pobaltské státy.
 

TN.cz / TV Nova / hmr / Lucie Cochlarová,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz