Střelba

Postřelil svou ženu a utekl. Už ho mají, souzen bude za vraždu

Policie dopadla a obvinila z pokusu o vraždu muže, který ve středu v Kadani třikrát postřelil svou manželku. Policisté tak zpřísnili klasifikaci činu - jsou si jistí, že muž chtěl ženu zabít.

Policie dnes obvinila z pokusu o vraždu devětatřicetiletého muže, který v Kadani ve středu postřelil svou manželku. Pak zmizel a pomoc vážně poraněné ženě přivolali až kolemjdoucí. Střelce se podařilo dopadnout v pátek odpoledne.

Původně byl muž podezřelý z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Po výslechu jsou ale kriminalisté přesvědčeni, že chtěl vraždit. "Na základě okolností, které vyvstaly v průběhu prověřování, jsme případ překvalifikovali na pokus zvlášť závažného zločinu vraždy," uvedla policejní mluvčí Alena Bartošová.

Související obsah

Dva dny se Zdeněk Baránek skrýval neznámo kde. Až do včerejšího odpoledne, kdy policisty na jeho úkryt upozornil anonymní telefonát. Od té doby ho vyslýchali, a dnes padlo obvinění. Ke střelbě použil volně prodejnou zbraň, mohlo jít o krátkou vzduchovku nebo takzvanou flobertku. Laicky řečeno jde o zbraně s velmi malou ráží, které se dají koupit jen na občanku.

"Manželku několikrát střelil do hlavy a do horní části těla. Poté z místa činu utekl," popsal útok šéf policistů v Kadani Jaroslav Peleška. Žena byla zraněna na hrudníku, krku a hlavě, ale už je propuštěna do domácího léčení. Vyšetřovatelé teď na střelce zřejmě podají návrh na vazební stíhání.

tn.cz / gar

K tématu Střelba

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz