Sanitka

Zachránila stovky životů, poslední služba se jí stala osudnou

Zachránila stovky životů, poslední služba se jí stala osudnou
Zdroj: facebook.com

Tragický osud potkal teprve dvaadvacetiletou záchranářku Hinal Patelovou z amerického státu New Jersey. Mladá dívka jela na jeden z posledních výjezdů během posledního dne ve službě, když do její sanitky narazilo jiné auto. Hinal na místě zemřela.

Hinal absolvovala záchranářský kurz v roce 2012. Předtím pracovala pět let jako dobrovolník v nemocnici. U toho stihla vystudovat vysokou školu. Právě se chystala pokračovat ve studiu, aby se mohla stát doktorkou. Do školy měla nastoupit v září. V sobotu ji čekala poslední služba na stanici, pak si chtěla před začátkem školy odpočinout.

V sobotu před osmou ráno ale s o dva roky starším řidičem Markem Seubem vyjela na původně rutinní výjezd. Přestože měla sanitka zapnutou sirénu i výstražná světla, na křižovatce do ní z boku vletěla toyota řízení osmapadesátiletou Katheleen Meadovou.

Sanitku náraz převrátil na jiné auto. Jeho řidič vyvázl bez zranění. Řidič sanitky a řidička auta, které nehodu zřejmě způsobilo, byli s vážnými, ale ne život ohrožujícími, zraněními převezeni do nemocnice. Mladé záchranářce už ale nebylo pomoci, na místě zemřela.

"Řekla mi, že ji čeká dlouhý den," vzpomíná kamarádka Hinal Bianca. "To mi napsala na Snapchat. Měla to být její poslední služba. Byla ten nejúžasnější člověk, jakého jsem znala. Zachránila tisíce a tisíce lidí. Jen bych si přála, kdyby jí někdo byl býval mohl pomoci."

Hinal měla mladšího bratra Neela, se kterým společně navštěvovala univerzitu Rutgers v New Jersey. "Opravdu milovala medicínu," vzpomíná Neel na svojí sestru. "Někteří lidé dělají záchranáře, protože to pak vypadá dobře v životopisu, ale ona to opravdu milovala."

"Vždycky se o mě starala," dodal Neel. "Byla jediným pevným bodem v mém životě. Vždycky tu pro mě byla."

Záchranný sbor ze stanice North Stelton, kde Hinal sloužila, vyvěsil černou vlajku a vytvořil provizorní vzpomínkové místo. Záchranáři ze severovýchodu USA začaly překrývat své odznaky černou páskou. "Hinal byla velmi chytrá a oddaná členka naší rodiny a všem bude moc chybět," řekli o ní její kolegové. "V North Steltonu měla spoustu blízkých přátel."

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zachránila dítě z rozpáleného auta. Reakce rodiny vás překvapí

Sestra ze záchranky pomáhala při nehodě, srazilo ji auto!

PES HRDINA: Skočil pod autobus, paničce tak zachránil život!

Nedal přednost sanitce a smetl lidi na přechodu! 1 mrtvý, 2 zranění

vbo, TN.cz

K tématu Sanitka

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz