Upgrade

Konec dřiny. Malý elektromotor změní váš bicykl na elektrokolo

Máte rádi svoje kolo a chcete si ulehčit šlapání? Malý elektromotor Add-e stačí namontovat pod střed kola s klikami a pomůže vám třeba při jízdě do kopce.

Add-e je malý elektromotor, který pomocí třecího válce přenáší pohon na zadní kolo vašeho bicyklu. Celá sada (motorek, baterie ukrytá v bidonu, spojovací materiál a kabely) váží přibližně 2 kilogramy a patří k nejlehčím na trhu. Motorek můžete využít u několika kol v rodině, jeho připojení do upraveného podvěsu s pomocí imbusového klíče zabere jen 10 sekund.


Add-e pracuje v systému asistovaného šlapání, takže vám pomáhá jen v době, kdy pohybujete klikami. Základní verze Add-e 25 pomáhá do rychlosti 25 kilometrů za hodinu a nelze u ní nastavit sílu motoru. Sportovní varianta Add-e Sport umožňuje nastavit 5 různých stupňů výkonu (25-600 W) a pomůže vám při šlapání do rychlosti 45 kilometrů za hodinu. Baterie v bidonu by měla vydržet na jízdu do vzdálenosti přibližně 50 kilometrů a k jejímu dobití stačí podle výrobce jen jedna hodina.


S prodejem sad Add-e 25 a Sport rakouský výrobce počítá od září letošního roku. Add-e 25 bude stát 890 eur (24 400 Kč) a výkonnější varianta Sport 1 100 eur (30 200 Kč). Náhradní bidon s baterií by měl být k dispozici za 260 eur (7 150 Kč) a montážní kit pro druhé kolo bude stát 160 eur (4 400 Kč.)


Další zajímavé články a technické vychytávky najdete v sekci Upgrade.
 

TN.CZ / vac
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz