Josef Rychtář

Rychtář řádil! Do domu své ženy nesmí, tak si vzal troubu a mrazák

Josef Rychtář - vdovec po zpěvačce Ivetě Bartošové - má další problém. Tentokrát se musel vystěhovat z domu v Říčanech, kde žije se svou první ženou.

Důvodem, proč policie Josefa Rychtáře na základě soudního rozhodnutí vystěhovala, je řada trestních oznámení, která na něj jeho bývalá manželka podala poté, co ji opakovaně napadal. Na základě předběžného soudního opatření musí Rychtář vilu na 30 dní opustit. Jeho bývalá manželka se ho kvůli opakovaným útokům bojí.

Rychtář popírá, že by se nějakého násilí dopustil: "Budu podávat stížnost. Neproběhlo tu nic, co by ospravedlnovalo k teto věci." Předběžné opatření si ale Rychtář vyložil tak, že se vztahuje pouze na samotný dům. Rozhodl se tedy dál přebývat na zahradě vily, kde má v garáži improvizované sídlo své firmy.

 
"Bylo mi řečeno, že si z domu můžu vzít věci. Vzhledem k tomu, že jsme měl rozdělané jídlo v troubě, tak jsem si vzal jídlo i s troubou, a vzal jsem si i mrazák, je to můj majetek," dodal Rychtář. V domě navíc ustřihl dráty od dalších spotřebičů: ledničky, mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice nebo pračky. Exmanželce Darině Nové tak v podstatě znemožnil v domě cokoliv používat.
 
 
 
 
Policie musela zasáhnout v domě v Říčanech naposledy 5. července. Tehdy Rychtář exmanželku údajně fyzicky napadl. Žena skončila na dva týdny v pracovní neschopnosti. Měla prý pohmožděnou páteř a modřiny po celém těle. Jak teď bude reagovat na ničení majetku, není jasné. Doma dnes nebyla a celý den nezvedala ani svůj mobilní telefon.
pet/ Tereza Šnoblová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Josef Rychtář

Důležité Události

Píše se na Deník.cz