Upgrade

České kolo, které nemá pedály. Prostě je nebudete potřebovat!

Řídítka, sedlo, šlapky, řetěz, rám – to jsou součásti běžného jízdního kola. Mezi ně ale Likehorse nepatří. Tohle kolo totiž ke svému pohybu pedály nepotřebuje.

Povedený start-up nemusí nutně pocházet z Ameriky nebo ze západní Evropy. I u nás vznikají nové projekty, které rozhodně stojí za to. Jeden z nich má na svědomí Daniel Kojnok, což je docela obyčejný sedmnáctiletý kluk. Studuje střední školu a jeho největším zájmem je kolo.

Když nejste plnoletý a nemáte tak šanci řídit auto, navíc vám to přijde jako neekologické a nakonec ze studií zjistíte, že lidé mají denní dojížděcí vzdálenost cca 20 kilometrů, pak je už jen krůček od toho, chtít obyčejné šlapací kolo nějak vylepšit.

Výsledkem je zbavení se pedálů! To je možné díky elektromotoru o výkonu 1kW, který pohání 14 Ah baterie a dvanáctikilovém stroji umožní jet rychlostí až 40 kilometrů za hodinu. Bez jediného šlápnutí, s nohami v klidu na stupátkách.

Jednoduchost, chytlavý design a nejnovější technologie – tím chce parta kolem českého studenta zaujmout a rozšířit svůj elektrobicykl mezi široké masy. Nezbývá než projektu Likehorse držet palce.

Další technické vychytávky a aplkace najdete v sekci Upgrade.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hit internetu: Cyklistu zachránil před srážkou s autem tajemný člověk

Pozor, padá hvězda! Nicole Kidman přejel fotograf na kole

pel
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz