Upgrade

Technický výkřik módy: Boty, které mění barvu!

Ani móda se nebrání technickým novinkám a vychytávkám. Jedním z posledních důkazů jsou tenisky, které mění barvu podle intenzity světla.

Vzpomínáte, jak před časem bylo v jistě reklamě bílé prádlo ještě bělejší? Všichni si tehdy klepali na hlavu, ale svět techniky v současnosti dokáže opravdu takřka nemožné. Tak například u těchhle bot platí, že žlutá je žlutější, modrá modřejší a červená červenější. Seznamte se s teniskami Sunnyroots.

Italové byli vždy na boty machři, a tak není s podivem, že i tenhle módní obuvnický výstřelek se zrodil na Apeninském poloostrově. Tenisky v několika typových provedeních, které podle intenzity na ně dopadajícího světla mění svou barvu, jsou k mání v pánském i dámském provedení. Stačí si vybrat podle typu, barvy nebo typicky italského názvu Milano, Bari, Roma, Napoli nebo Venezia.

O změnu barvy se starají speciální pigmenty obsažené v použitém materiálu. Zatímco v místnosti je bota prakticky bílá, stačí vyjít ven třeba i do podmračeného dne a tenisky se zbarví do světlého odstínu dané barvy. Za jasna a slunečného počasí pak boty doslova září plnobarevným designem.

Zdroj: oficiální zdroj

Zatím se jedná o prvotní koncepty, ale při uvedení na trh by se cena jednoho páru takové obuvi měla pohybovat kolem 100 eur (cca 2700 korun). Samozřejmostí je volný výběr tkaniček odpovídající barevnosti tenisek.

Další technické vychytávky a užitečné aplikace najdete v sekci Upgrade.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

BUDETE OHROMENI: Americká zpěvačka Beyoncé si pořídila nejdražší boty světa!

Tajemství dírky odhaleno! K čemu je otvor v botě navíc?

pel
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz