Upgrade

Budeme místo chůze jezdit? Tohle vozítko se vejde do tašky

Autem, hromadnou dopravou nebo pěšky – ne, tohle už brzo nemusí být jediné způsoby, kterými se budeme po městě pohybovat. Řešením je velice kompaktní osobní vozítko.

Nosíte s sebou denně do práce tašku s notebookem? Pak by pro vás nebylo nijak problematické, mít při sobě vlastní osobní vozítko, které má podobné rozměry i hmotnost. O revoluci v cestování po městě se chce postarat WalkCar.

Zatím jako prototyp ho přivedla na svět japonská firma Cocoa Motors. Malá obdélníková deska opatřená čtyřmi kolečky a baterií může vzhledem připomínat skateboard, ale technikou jízdy se blíží více k segwayi.

Po rovném podkladu (takže na kostkové chodníky zapomeňte) se tohle osobní elektro vozítko dokáže pohybovat rychlostí mezi 7 – 10 kilometry za hodinu a na jedno nabití, které trvá tři hodiny, pak ujede 12 kilometrů.

Zdroj: oficiální zdroj

WalkCar se díky svým kompaktním rozměrům vejde v pohodě do tašky či malého batohu. Uveze člověka o hmotnosti až 120 kilogramů a což je největší pecka, můžete před sebou tlačit třeba i dětský kočárek nebo invalidní vozík. Ovládání je jednoduché, rozjedete se po mírném naklonění dopředu, zatáčí se nakláněním do stran a zastavení vyřešíte jednoduše seskočením, které zastaví i vozítko.

To se na podzim chystá zaujmout na startupovém webu Kickstarter, kde chce vybrat nějaké peníze na rozjezd sériové výroby. Za investici v hodnotě 800 dolarů (tedy necelých 20 tisíc Kč) svoje osobní vozítko WalkCar dostanete na jaře 2016.

Další technické vychytávky najdete v sekci Upgrade.
 

pel
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz