Antonie Chrástecká

PO PŮL ROCE: Hanča žije podle islámu, Tonča se stará o děti!

PO PŮL ROCE: Hanča žije podle islámu, Tonča se stará o děti!
Zdroj: ČTK

Češky Hana Humpálová a Antonie Chrástecká strávily dva roky v zajetí. Prošly si peklem, ale nakonec se díky turecké humanitární organizaci dostaly na svobodu. Jak žijí dnes - půl roku poté, co se vrátily? Informace přinesl deník MF Dnes.

Propuštěné dívky, které se po dvou letech v zajetí vrátily do Česka, byly po návratu ze zajetí vyhublé a unavené. Potřebovaly především klid na zotavenou, a tak většinu času trávily ve svých rodinách. Je to už ale půl roku, a tak se pomalu vrací do života.


Blondýnka Antonie Chrástecká se vrátila ke své práci, kterou dělala i před únosem v Pákistánu. Je koordinátorkou programu Pět P, který pomáhá znevýhodněným dětem.

Její kamarádka brunetka Hana Humpálová podle několika lidí, kteří s ní byli po návratu v osobním kontaktu, dál žije podle víry, kterou přijala ve svém zajetí, píše MF Dnes.

Související obsah


Mladé ženy ale i nadále odmítají mluvit s novináři. Asi měsíc a půl po propuštění zveřejnily vzkaz na Facebooku a prostřednictvím sociálních sítí nabídly podporu rodině Pavla H., kterého Islámský stát unesl v Libyi.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Za sex před svatbou následovala drsná pomsta. Víte, co jim udělal Islámský stát?

Rihanna zešílela? Provokace, útok na muslimy, nebo neobratně projevený souhlas?

pet, TN.cz

K tématu Antonie Chrástecká

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz