Upgrade

Pomocník a ochránce cyklistů. Zámek a alkohol tester v jednom!

Ke každému zámku patří klíč a ten se v tomto případě ukrývá ve vašem dechu. Zámek je totiž zároveň také alkohol testerem pro cyklisty.

Nejen za volantem auta, ale také za řídítky jízdního kola jste účastníkem silničního provozu a musíte tak dodržovat předpisy. A jedním z nich je, že alkohol na silnice nepatří. Když se tedy vydáte do nedaleké hospůdky „na jedno“, tak si před ní zamknete svůj bicykl a jde-li o zámek inteligentní, může vám posloužit i více službami najednou.

Jedním z takových chytrých zámků na kolo je Alcoho-Lock. Už jeho název prozrazuje mnohé. Kromě základní funkce, kterou je uzamknout kolo před nenechavými spoluobčany, je tu i jeho druhá schopnost – změřit hladinu alkoholu v dechu. A nejde jen o nějakou informativní hodnotu, ale přímo o klíč k odemknutí vašeho zámku.

Vše je nastaveno na hodnoty v dané zemi, v těch s žádnou tolerancí (kam patří i Česká republika), jde o totální nuly, jinde o nízké hodnoty promile. Buď jste OK a tedy způsobilý k jízdě, nebo chytrý zámek odešle textovou zprávu na mobil někoho z vašich blízkých (jeho číslo si předem nastavíte) a ten pro vás může dojet.

Inteligentní zámek s alkohol testerem vymysleli v Japonsku, kde dochází k velkému počtu nehod cyklistů zaviněných alkoholem. Společnost Koowho svůj výrobek prodává za 250 dolarů (lehce přes 6 tisíc korun) se sloganem Don´t drink & Ride (Nepij a jeď).

Další technické vychytávky a užitečné aplikace najdete v sekci Upgrade.
 

pel
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz