Upgrade

To je nápad: Tyhle skleničky nerozbijete ani nepřevrhnete

Jste nemotorní a padají vám věci z ruky? Chcete skleničky, které nepřevrhnete a nedokážete je rozbít? Chytré skleničky se speciální podložkou jsou přesně to, co potřebujete

Nehoda není náhoda. Platí to i u skleniček, které se převrhnou v době, kdy to nejméně potřebujete. Stačí strčit do stolu, zavadit rukou nebo oblečením a jejich obsah se vylije na stůl, dokumenty nebo podlahu… S tím vším je teď konec. Nerozbitné skleničky už jsme párkrát viděli, ale nádoby, které drží na stole jako přibité? To tu ještě nebylo.
 

Skleničky (na whisky, víno, pivo) mají ve spodní části speciální přísavku. Nemusíte s ní nijak manipulovat, aktivuje se automaticky po položení na stůl s rovným hladkým povrchem. Je vyrobena tak, že vytvoří mírný podtlak, který brání převrhnutí nádoby. Při působení ze stran sklenička drží jako přilepená, ale zvednout ji dokážete bez nejmenšího odporu.


Vynálezci z MightyMug mají zkušenosti z výroby termohrnků, u kterých speciální „přísavky“ používali dříve. Teď se rozhodli, že svou práci zúročí i u průhledného plastového nádobí pro domácnosti, bary a hospody. Pár skleniček či pohárků má stát kolem 30 dolarů, tedy přibližně 750 korun. Za nádobí, které se nerozbije ani nepřevrhne, to není moc. První kousky by se měly k zákazníkům dostat v prosinci letošního roku a oslavy Silvestra tak klidně stihnete bez střepů a politého koberce.
 

Další zajímavé články a technické vychytávky najdete v sekci Upgrade.
 

TN.CZ / vac
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz