Hitler

Školní tým Hitlerjugend ze ZŠ Jemnice vyšetřuje inspekce

Školní tým Hitlerjugend ze ZŠ Jemnice vyšetřuje inspekce
Zdroj: internet

Česká školní inspekce začala vyšetřovat účast školního týmu ZŠ Jemnice na dějepisné soutěži v Třebíči. Jemnickou školu tady úspěšně reprezentoval tým Hitlerjugend Jamnitz. Děti byly v uniformách nacistické mládeže s hákovým křížem na rukávech.

O úspěchu školy referovaly místní noviny. "Tým Hilterjugend Jamnitz byl vyhlášen nejsympatičtějším družstvem soutěže a zároveň obsadil 3. místo," praví se v prázdninovém vydání Jemnických listů.

Související obsah

Poté, c o se o soutěž začala zajímat média, škola smazala fotky školáků v nacistických úborech a nechala na webu pouze fotky ostatních týmů, které se soutěže zúčastnily.
Českou školní inspekci do školy přivedla stížnost, kterou v souvislosti se soutěží dostala. "Budeme zjišťovat, zda nedošlo k porušení předpisů a hodnotit budeme úroveň vzdělávání jako takového," uvedl pro portál idnes.cz náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

"Fotka dětí v uniformě Hitlerjugend s komentářem: Děkujeme za vzornou reprezentaci, opravdu nepůsobí šťastně," dodal náměstek inspektora. Výsledek inspekční kontroly bude znám do tří měsíců.

 

Zdroj: internet


Soutěže na zámku v Třebíči se zúčastnily desítky týmů. Na dvaceti stanovištích plnily úkoly spojené s obdobím třicátých let a druhé světové války. Hádaly historickou osobnost, účastnily se bitvy o Anglii, tancovaly swing, skrývaly se v krytu, nakupovali za protektorátní ceny nebo prováděly rekonstrukci atentátu na Heydricha.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Solaříková dostudovala! S diplomem ukázala i krásné štíhlé nohy!

Učitelka skončila ve školce hned první den: Jsou to malí kre*éni, napsala

TN.cz / ych
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz