Afrodiziakum

Chcete si užít vášnivý sex? Těmhle jídlům se určitě vyhněte

Chcete si užít vášnivý sex? Těmhle jídlům se určitě vyhněte
Zdroj: TN.cz

Afrodiziaka, tedy pokrmy, které dokážou zvýšit naše sexuální libido, jsou mezi lidmi známá. Mezi nejoblíbenější patří například ústřice, chřest nebo chilli. Existují ale také potraviny, které jsou dokonalým zabijákem sexuální touhy. Kterým požitkům byste se měli před sexem raději vyvarovat?

Ví se to už několik století. Jídlo dokáže ovlivnit, jak se cítíme, a dokáže v nás zažehnout i plamen vášně. Jenže konzumování nesprávného jídla může mít úplně opačný účinek a snížit vaše libido na nulu, způsobit otupělost a snížit hladinu testosteronu.

Za libido je zodpovědný mozek, který produkuje ty správné hormony vyvolávající přitažlivost, touhu a jsou i strůjci orgasmu. Které potraviny způsobují, že tyto hormony nejsou produkovány správně a nám se do sexu zkrátka nechce?

Alkohol

Zatímco malé množství alkoholu dokáže odbourat zábrany, s větším množstvím už je problém. Opilost způsobuje problémy s erekcí a potíže dosáhnout orgasmu. A ještě ke všemu nás alkohol uspává, takže přehánět to s ním, se nevyplatí.

Související obsah

Červené maso

Některé červené maso (hovězí, vepřové...) obsahuje přidané hormony, které mohou u mužů narušit jejich přirozenou hormonální hladinu. Především pokud ho muži jedí ve větším množství, je pro ně daleko těžší se vzrušit.

Sojové boby

Na jednu stranu je soja skvělým zdrojem proteinů, na stranu druhou ale příliš mnoho soji může ovlivnit naši sexuální touhu. Snižuje totiž hladinu testosteronu a množství produkovaných spermií, což logicky snižuje i libido.

Máta

Může to být překvapivé, ale taky máta negativně ovlivňuje náš sexuální život. A to především u mužů, kterým mentol snižuje hladinu testosteronu a ubírá sexuální apetit.

Lékořice

Tato rostlina se často používá v bonbonech, bylinkových čajích a jiných nápojích. Ačkoli výborně chutná, i ona negativně působí na testosteron.

Chinin

Chinin je látka, která se běžně používá ve slazených limonádách, jako je tonik, a dodává jim hořkou a svěží chuť. Bohužel také on snižuje naši sexuální touhu, takže si příště dvakrát rozmyslete, než si v baru gin s tonikem objednáte.

Související obsah

Čokoláda

Že vám vždycky říkali, že čokoláda působí jako afrodiziakum? Pravda je to tak na půl. Čokoláda skutečně uvolňuje endorfiny, kakao ale obsahuje množství tzv. metylxantinů, které způsobují otupělost a nechuť k sexu.

Smažené jídlo

Nejenže není smažené jídlo zdravé, ale tuky v těchto pokrmech snižují libido u žen i mužů. Abnormálně totiž zvyšuje produkci spermií (což celkově vede k nižšímu počtu spermií, které se pomaleji pohybují) a může způsobit i problémy u těhotných žen.

Popcorn z mikrovlnky

Ačkoli je to perfektní svačinka k filmu, před sexem si ho nedávejte. Není to přitom samotný popcorn, který na nás negativně působí, ale pytlík, ze kterého se do kukuřice uvolňují škodlivé látky.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejdelší dostřik semene nebo vagína ´vzpěračka´? Sexuální rekordy k neuvěření!

ODHALENO: Jak ženu zaručeně přivést k výbuchu? Recept na ženský orgasmus je tady!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Afrodiziakum

Láska prochází žaludkem: Připravte si dokonalé valentýnské menu podle kuchařů z MasterChefa

Láska prochází žaludkem: Připravte si dokonalé valentýnské menu podle kuchařů z MasterChefa

Důležité Události

Krátká zpráva

Státní správa při šetření Bečvy pochybila, tvrdí sněmovní komise

Sněmovní vyšetřovací komise zjistila k otravě Bečvy pochybení v postupu orgánů státní správy, které se šetřením katastrofy zabývaly. Problém měla především s rychlostí odběru vzorků, ale také v jejich analýze. Ve své závěrečné zprávě navrhla několik zákonných úprav.

Píše se na Deník.cz