Sex

Dáváte si před sexem žvýkačku? Děláte velkou chybu, tvrdí vědci!

Dáváte si před sexem žvýkačku? Děláte velkou chybu, tvrdí vědci!
Zdroj: Thinkstockphotos

Mnoho lidí má před rande obavy, že romantiku zkazí zápach z úst. Problému se proto zbaví žvýkačkou. Jenže to je podle odborníků velká chyba! Právě kvůli žvýkačce může totiž sejít z vytouženého sexu.

Jste na rande a víte, že skončí vášnivým milováním? Pak si určitě chcete být jistí, že vám nebude zapáchat z úst. Dáte si proto žvýkačku a dál to neřešíte. Jenže to je velká chyba, píše britský portál The Sun.

Pokud totiž žvýkáte, aniž byste polykali, dostáváte do sebe vzduch. Váš žaludek očekává přísun potravy, a tak uvolní enzymy, které jídlo zpracovávají. To vede k nadýmání a větrům.

Dalším důvodem, proč se žvýkačce před sexem vyhnout, je to, že obsahuje peprmint. Ten totiž potlačuje produkci testosteronu, což u mužů vede k nízkému libidu.

Související obsah

Žvýkačka ale není jediná věc, která vám může překazit plány na večer. Nechte si zajít chuť také na červené maso, které je těžko stravitelné a lidé se po něm cítí unaveně. Brokolice a mléčné výrobky zase způsobují plynatost a nadýmání.

Výkon ovlivňuje také alkohol - zatímco dvě skleničky odbourají zábrany, větší množství alkoholu se na vás podepíše negativně. Nepřehánějte to ani s lékořicí a cukrem. Cukovinky podle výzkumu anglických vědců snižují chuť na sex.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz