Vandal

Ostravské bary a restaurace hrozně smrdí! Kvůli vandalům

Majitele barů a restaurací v Ostravě obchází strach z vandalů. Útočníci tam totiž rozlévají kyselinu- máselnou, která silně zapáchá. Její nepříjemný odér se musí několik dnů odvětrávat. Jeden z vandalů už skončil v policejních poutech, po dalším se pátrá. Škody se počítají v desítkách tisíc korun.

Jakoby nestačil půl roku dlouhý dusivý smog v Ostravě - nově je teď totiž v barech a restauracích místo vůně jídla cítit kyselina máselná. V centru města se tak nejspíš rozhořel hodně drsný konkurenční boj. Policisté za krátkou dobu už vyšetřují čtyři incidenty v okruhu necelého kilometru.


I tři dny po útoku kyselinou to u vstupu do luxusní restaurace v centru Ostravy stále silně zapáchá. "Museli jsme reagovat rychle. Jak sami vidíte, museli jsme to do základu rozbít, rozkopat, aby to neproniklo dále do základů betonu," popisuje zaměstnanec podniku Patrik Žák.


Jednoho útočníka už policie dopadla a čekají ho teď velké nepříjemnosti. Už je stíhaný pro poškození cizí věci.

Související obsah


Dalším terčem útoku zapáchající tekutinou byl i bar ve vyhlášené Stodolní ulici v Ostravě. Tady pachatele zachytila kamera. Pokud ho poznáte, zavolejte na bezplatnou linku 158.


V srpnu loňského roku zaútočili dva maskovaní muži i v Rožnově pod Radhoštěm na recepci hotelu. Sáčky s kyselinou máselnou tam hodili na zeď.

pez, Tomáš Indrei, TN.cz

K tématu Vandal

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz