Vlašské ořechy

Co s tolika vlašáky? Zavařte je do sklenic a vydrží vám roky!

Co s tolika vlašáky? Zavařte je do sklenic a vydrží vám roky!
Zdroj: Mediafax

Vlašských ořechů se letos mimořádně urodilo a jejich sběrači mají žně. Co ale s nimi dál, když je jich tolik?

Už jsme vám poradili tři zajímavé recepty na to, jak naložit s vlašskými ořechy. Šlo o gruzínskou ořechovou omáčku satsivi, pudink s vlašskými ořechy a vlašské ořechy v pěně z vaječných bílků. Všechny recepty si můžete prohlédnout v článku Sezóna vlašáků je tu: Vyzkoušejte 3 nejlepší ořechové recepty.

I tak vám zřejmě spousta ořechů ještě zbyde. Co s nimi dál? Je například možné je celé či pomleté uložit do mrazáku. Ale to není moc praktické, protože zabírají zbytečně mnoho místa. Řešením je ořechy zavařit!

Zavařené vlašské ořechy


Jak na to? Je to celkem snadné - tak, že to zvládne i začátečník, který nikdy nezavařoval. Vyloupané ořechy je nejprve nutné důkladně vysušit. Totéž se týká i sklenic, do kterých je budeme zavařovat. Připravte si také víčka - používejte raději nová, která upotřebíte třeba na kompoty příští rok.

Související obsah

Do sklenic nasypeme ořechy a pevně uzavřeme. Naplněné sklenice vložte do zavařovacího hrnce a dolijte asi tolik vody, aby sklenice byly z poloviny ponořené. Sterilování ořechů netrvá dlouho. Od bodu varu je to jen deset minut. A raději trochu snižte teplotu sporáku - u elektrického přepněte ze stupně 6 na 4.

Takto zavařené vlašské ořechy vám vydrží ve spíži nejméně dva roky. Uchovají si přitom tvar, chuť i vůni.

Zdroj: Profimedia
tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz