Protikuřácký zákon

Drsný zákon proti kuřákům: Cigaretu si nezapálí ani u rybníka

Kontroverzní protikuřácký zákon by mohl kuřáky vyhnat z ulic, ale třeba i od obecních rybníků. To je jedna z absurdit návrhu zákona z dílny ministerstva zdravotnictví. Dává totiž obcím možnost zakázat kouření na veřejných místech podle jejich uvážení. K bitvě o přísný protikuřácký zákon se teď schyluje v poslanecké sněmovně.

Nový zákon navrhuje, aby o tom, kde je zakázáno kouřit, rozhodovaly samy obce. Ty by mohly zákaz rozšířit na jakákoli veřejná místa. Teoreticky si tak nebude kuřák moci odskočit na cigaretu ven před kancelář, jít s cigaretou po chodníku, zakouřit si před supermarketem nebo při rybaření u obecního rybníku.

Další návrh, který budí rozpaky, je úplný zákaz kouření ve všech restauracích. Podle nového zákona nebude možné v žádné restauraci kouřit klasickou cigaretu a ani tu elektronickou.

Související obsah

Jenže to nechápou ani odborníci. "Při vapování nikotinu žádný kouř nevzniká, ta pára se vzápětí rozplyne a neobsahuje prakticky žádné škodlivé látky," vysvětluje Eva Králíková z Centra pro závislé na tabáku. Ministr se brání, že při tvorbě zákona vycházeli z doporučení světové zdravotnické organizace. Připustil také, že v případě elektronických cigaret se možná nakonec zákon zmírní.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jaký stát je ten ´nejprohulenější´? A kde se umístila Česká republika? To neuvěříte!

Šokující video: Co se děje s miminkem v břiše matky, která kouří?

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz