Uprchlíci

Směrovky v arabštině? Extrémisté posílají uprchlíky do Německa

Směrové ukazatele k hraničním přechodům na Liberecku někdo doplnil samolepkou s nápisem "Německo" v arabštině. Případ vyšetřuje policie.

Na dopravním značení v pohraničí s Německem se objevily doplňující nápisy v arabštině. O akci informovalo nacionalistické sdružení My proti všem, zároveň se ale kvůli možnému policejnímu vyšetřování od autorství distancovalo.

Na svých stránkách k tomu administrátor webu přidal stručné vyjádření: "Záměr projektu spočívá v zamyšlení se nad tím, co se dnes děje a kdo je viníkem toho všeho. Německo je strůjcem devastace Evropy a je třeba na to poukázat...Co je dnes nadsázka v rámci projektu, může již zítra být tvrdou realitou ," píše o možnosti vícejazyčných ukazatelů a názvů. Imigrantům tak údajně také chtějí pomoci v navigaci směrem, kterým míří.

Poté, co se fotky se směrovými tabulemi v arabštině objevily na internetu, nechala je radnice Hrádku nad Nisou, v jehož okolí se vyskytovaly nejvíce, sundat. Starosta Josef Horinka zároveň upozornil policii, která případ vyšetřuje jako přestupek kvůli pozměňování dopravních značek.

Související obsah

Kvůli policejnímu vyšetřování administrátor webu, kde byly fotky publikovány, doplnil informaci, že jde "o náhodně pořízené snímky v rámci turistických akcí různých lidí. S touto věcí nemá naše organizace nic společného."

TN.cz / ych
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Uprchlíci

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz