Uprchlíci

Směrovky v arabštině? Extrémisté posílají uprchlíky do Německa

Směrové ukazatele k hraničním přechodům na Liberecku někdo doplnil samolepkou s nápisem "Německo" v arabštině. Případ vyšetřuje policie.

Na dopravním značení v pohraničí s Německem se objevily doplňující nápisy v arabštině. O akci informovalo nacionalistické sdružení My proti všem, zároveň se ale kvůli možnému policejnímu vyšetřování od autorství distancovalo.

Na svých stránkách k tomu administrátor webu přidal stručné vyjádření: "Záměr projektu spočívá v zamyšlení se nad tím, co se dnes děje a kdo je viníkem toho všeho. Německo je strůjcem devastace Evropy a je třeba na to poukázat...Co je dnes nadsázka v rámci projektu, může již zítra být tvrdou realitou ," píše o možnosti vícejazyčných ukazatelů a názvů. Imigrantům tak údajně také chtějí pomoci v navigaci směrem, kterým míří.

Poté, co se fotky se směrovými tabulemi v arabštině objevily na internetu, nechala je radnice Hrádku nad Nisou, v jehož okolí se vyskytovaly nejvíce, sundat. Starosta Josef Horinka zároveň upozornil policii, která případ vyšetřuje jako přestupek kvůli pozměňování dopravních značek.

Související obsah

Kvůli policejnímu vyšetřování administrátor webu, kde byly fotky publikovány, doplnil informaci, že jde "o náhodně pořízené snímky v rámci turistických akcí různých lidí. S touto věcí nemá naše organizace nic společného."

TN.cz / ych

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz