Vousy

Překvapivá studie: Muži s vousy jsou větší sexisti a častěji kradou!

Překvapivá studie: Muži s vousy jsou větší sexisti a častěji kradou!
Muž s vousy - ilustrační foto | Zdroj: Thinkstockphotos

Dvě studie nezávisle na sobě potvrdily, že muži s vousy jsou agresivnější. Podle vědců mají více sexistické názory, podvádějí, kradou a dostávají se do rvaček častěji, než hladce oholení muži. Vousy patrně dokazují svou mužnost a dominanci.

Společná studie Američanů a Indů zahrnovala 500 mužů ve věku 18 až 72 let. V dotazníku nejdříve označili, jaký z devíti sestřihů vousů mají - od hladkého oholení přes strniště až po hustou bradku. Poté odpovídali, jestli souhlasí nebo nesouhlasí s uvedenými výroky.

A výsledky jsou překvapivé! Naprostá většina (86 %) Indů měla vousy, stejně jako většina (65 %) Američanů. Muži s vousy navíc častěji souhlasili s výroky nepřátelskými vůči ženám. Další část z nich souhlasila s benevolentním sexismem, tedy sice pozitivními, ale stále škodlivými výroky o ženách - například "ženy jsou od přírody hodnější" nebo "lépe vaří".

V závěru studie, provedené společností Qualtrics, její tvůrci uvádějí: "Náš výzkum ukazuje, že existuje spojitost mezi vousy a sexistickými názory. Není však jasné, co tuto spojitost způsobuje. Je možné, že muži s negativním postojem k ženám si nechávají narůst vousy, aby dokázali svou maskulinitu a dominanci."

Související obsah

V jiném výzkumu společnosti Eva and Censuswide bylo zkoumáno 2000 mužů. A výsledky znovu ukazují muže s vousy jako ty "špatné". Skoro polovina (47 %) vousatých mužů už byla někdy nevěrná, oproti 20 % nevěrných mezi těmi hladce oholenými.

Téměř stejně z nich (45 %) se navíc dostává pravidelně do rvačky, mezi oholenými je to jen 29 %. Čtyřicet procent mužů s vousy také přiznalo, že někdy něco ukradli, oholených zlodějů" je naproti tomu jen 17 %.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz