Vaše téma

VIDEO: Děsí vás vánoční úklid? Expertka radí, jak si ulehčit práci!

Předvánoční čas by měl být obdobím klidu a těšení se na nejhezčí svátky v roce. Mnozí lidé, především ženy, ale v této době začínají doslova šílet. Vánoce pro ně totiž znamenají hodiny úmorného gruntování.

Umýt okna, utřít prach, naleštit stříbro po babičce a udělat desítky dalších věcí, než přijde Ježíšek. Z Vánoc pak ale nemáte skoro nic a jen vyčerpáním padnete k televizi a prospíte pohádky, na které se celý rok těšíte. Taky to znáte? Udělejte to letos jinak!

Eva Kopečná radí, že neméně důležitým úkolem před samotným úklidem je správně si jej rozvrhnout a najít si systém. "Úklid pak může být i radost," řekla v pořadu. V souvislosti s tím je dobré si připravit všechny věci, které k úklidu budeme potřebovat do jedné přepravky či krabice.

Související obsah

Úklid je nejlepší začít stíráním povrchů, ideálně postupovat logicky, tedy odshora dolů a po směru hodinových ručiček. Když máme všechny plochy a povrchy setřené, vyplatí se teprve uklidit podlahy. U těch je stěžejní správné vysávání. "Ta třetí fáze, mopování, už není tolik důležitá," zdůrazňuje Kopečná význam vysávání.

Důležité je také věnovat pozornost houbičkám a hadříkům. Není rozhodně vhodné mít na celý úklid pouze jednu sadu kvůli možnému přenosu nebezpečných bakterií. Měli byste tak mít oddělené hadry a houbičky pro WC, koupelnu, kuchyni a dohromady pro ostatní obytné místnosti.

Zajímají vás další tipy, jak přežít vánoční úklid bez újmy na fyzickém či psychickém zdraví? Pusťte si celý díl pořadu Vaše téma a užívejte si o Vánocích uklizené domácnosti (skoro) bez práce!

  

Všechny díly pořadu Vaše téma najdete zde.

mom jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vaše téma

Důležité Události

Krátká zpráva

Francouzský velvyslanec se vrátí do Washingtonu

Velvyslanec Francie se vrátí do Spojených států. Telefonický rozhovor mezi prezidenty Joe Bidenem a Emmanuelem Macronem zmírnil napětí mezi zeměmi poté, co Američané připravili Francouze o miliardovou zakázku na dodávku ponorek pro Austrálii, aniž by svého tradičního spojence předem informovaly.

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín, které daruje chudším zemím, na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až šest miliard dávek.

Píše se na Deník.cz