Vodíková bomba

Severní Korea vyvinula nejsilnější bombu na světě a hodlá ji použít

Severní Korea vyvinula nejsilnější bombu na světě a hodlá ji použít
Zdroj: profimedia.cz

Vůdce Severní Koreji Kim Čong-un naznačil, že jeho země disponuje vodíkovou bombou. Zároveň uvedl, že je připravena použít ji spolu s jadernými zbraněmi k obraně vlastní suverenity. Uvedla to severokorejská tisková agentura KCNA.

"Podařilo se nám stát se jadernou velmocí, která je schopná bránit svou nezávislost a národní důstojnost naší vlasti," řek Kim Čong-un ve čtvrtečním projevu o obranyschopnosti země v Pchjongjangu. Zároveň uvedl, že hodlá aktivně rozvíjet vojenský průmysl.

Severní Korea oznámila už v roce 2005, že se jí podařilo vyvinout jadernou zbraň. V letech 2006, 2009 a 2013 provedla podzemní jaderné testy a setkala se s odsouzením mezinárodního společenství a uvalením sankcemi. Avizovala také, že pracuje na ještě silnější zbrani. Jestli se jí ale skutečně podařilo vodíkovou bombu vytvořit, není jisté.

Související obsah

Vodíková (termonukleární) bomba je jaderná zbraň hromadného ničení a je zdaleka nejsilnější zbraní na zemi. Při výbuchu využívá ve velké míře energii uvolněnou termonukleární fúzí. Jako první se ji podařilo vytvořit Sovětskému svazu, který ji otestoval v roce 1961.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

UNIKÁTNÍ GALERIE: Takhle děsivě by vypadala III. světová válka!

Nahá Eliška Bučková nazpívala protiválečnou píseň. Podívejte se na klip!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz