želva

Dojemné video: Želvě zachránili život. Tohle jí vytáhli z nosu!

Není to tak dlouho, co záchranáři vysvobodili ze strašných bolestí samce karety zelené, kterému se do nosu zapíchlo brčko. Nyní dobrovolníci objevili další želvu trpící krutými bolestmi. Té se pro zmenu do nozder zapíchla vidlička. Aby jí zachránci pomohli, museli použít kombinačky.

Stejný druh želvy, stejné místo, dokonce stejný záchranný tým. Když se výzkumníci z Kostariky procházeli po pláži, zřejmě nečekali, že se jejich procházka tak dramaticky "zvrtne".

Našli totiž opravdu velmi trpící zvíře. Želvě, kterou dobrovolníci objevili, trčela z nozder plastová vidlička. Není to přitom tak dlouho, co samci Karety zelené na stejné pláži vytáhli z nosu brčko.

Související obsah

Shodou okolností se jedná i o stejný záchranný tým, v čele s Nathanem Robinsonem. "Musel jsem rychle a opatrně odstranit vidličku, abychom želvu mohli vrátit do moře," cituje Nathana Daily Mail. Jak potvrdil, plastové předměty zvířatům velmi ubližují. 

"Tuto vidličku, podobně jako brčko, želva pravděpodobně snědla. Když se ji pak pokusila vychrlit, vidlička se nedostala pryč tlamou, ale nosem," řekl. Lidé by podle něj měli být mnohem opatrnější a nevyhazovat takový odpad do přírody.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz