Banky

POZOR, možná jste milionáři! Banky vydaly seznam spících účtů

Švýcarské banky zveřejnily údaje k více než 2600 bankovním kontům. Přes 60 let na nich nebyla žádná aktivita. Pokud se dědicové nepřihlásí, veškeré peníze na účtech propadnou státu. Jedná se přibližně o 44 milionů švýcarských franků, což je v přepočtu asi 1,1 miliardy korun.

Švýcarské banky zveřejnily údaje na webové stránce, která ihned začala vzhledem k velkém zájmu a přetížení padat. Stránka byla zveřejněna ve středu a jsou na ní uvedeny všechny účty, na kterých dlouho nebyla žádná aktivita. Informovala o tom asociace švýcarských bank SwissBanking.

Kromě bankovních účtů byly zveřejněny také údaje k bezpečnostním schránkám, ve kterých je nejméně 500 franků (12500 korun).

Související obsah

Údaje k bankovním účtům a bezpečnostním schránkám najdete na tomto webu: https://www.dormantaccounts.ch/narilo/. Na stránce klikněte v dolní části na tlačítko "Publications" a můžete začít vyhledávat, jestli vás nečeká pohádkové dědictví po vašich předcích.

Na podání žádosti o peníze máte rok času od zveřejnění údajů k účtu. Za neopodstatněnou žádost pak mohou banky chtít od svých žadatelů poplatky.

Seznam bude každý rok aktualizován o další účty, ke kterým se 60 let nikdo nehlásí. Zároveň vznikne pro banky nová směrnice, podle které budou s pěnezi na spících účtech nakládat.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Martucci všem vyrazil dech: Mám závěť Ivety, někdo tady přijde o miliony

Úžasná vila po zadluženém Kevinu Costnerovi je na prodej. Pojďte s námi na návštěvu!

hru, TN.cz

K tématu Banky

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz