Šidí nás prodejci? Inspektoři vyrazili do ulic. Tohle zjistili!

Inspektoři České obchodní inspekce, stejně jako každý rok, vyrazili na kontrolu stánkařů. Zajímal je hlavně prodej vánočních ryb. Jen v Českých Budějovicích během dne zkontrolovali devět prodejců. Pochybil ale pouze jeden.

Dvě inspektorky České obchodní inspekce mají před sebou práce víc než dost. Úkol je jediný - zkontrolovat co nejvíce prodejců ryb.

První stánek s rybami na českobudějovickém náměstí a hned první prohřešek. "Prodejce nedodržel deklarovanou hmotnost kapra," řekla TV Nova inspektorka ČOI Martina Střihavková.

"Problémem bylo, že jsme měli na váze trošku vody, tak to převážilo asi o čtyři koruny a zapomněl jsem napsat na paragon datum," vysvětloval prodejce.

Související obsah

Následovali další kontroly. A světe div se, neodhalily žádný další nedostatek. V jednom stánku dokonce rybáři ošidili sami sebe o čtyři koruny.

"Taška zdarma a nějaké to ošizení ve prospěch zákazníka se prostě nepočítá," říká s úsměvem prodejce.

Související obsah

Poctivým prodejcům letos přeje počasí. Je nad nulou a váhy nenamrzají. Ukazují tak skutečnou váhu ryb. Na každém stánku musí být uvedena cena za kilo ryby, ale také cena za další služby, které prodejci nabízejí.

Například usmrcení kapra a nebo jeho očištění. Česká obchodní inspekce dnes ale zkontrolovala prodej ryb i v Plzni. A výsledek byl mnohem horší. Ze tří prodejců dva šidili své zákazníky. Inspektoři zjistili, že na tříkilovém kaprovi vydělali až patnáct korun! Neměli už od samého začátku prodeje správně nastavenou váhu.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kapr

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz