Ukrajina

Drsná vánoční párty na Ukrajině: "Popravili" ruského pilota. VIDEO

Vánoční párty v jednom z kyjevských barů rozzuřila Rusko. Organizátoři si totiž dělali legraci ze sestřelení ruského stíhacího bombardéru Su-24 nad Sýrií. Dokonce "popravili" zajatého pilota. Přitom jim hrála hudba, kterou na svých videích s popravami používá Islámský stát.

Tematická párty nesla název "Rána do zad", přičemž ukrajinští organizátoři odkazovali na výrok Vladimíra Putina o tom, že sestřelení ruského bombardéru tureckou stíhačkou F-16 byla rána do zad. Jednou z položek na jídelním lístku byl také "uzený pilot".

Zlatým hřebem párty pak byla poprava ruského pilota. Jeden z pilotů bombardéru Su-24 byl zabit syrskými rebely, na jejichž vesnici sestřelený letoun spadl. "Potrestáme každého Rusáka!" říká před popravou jeden z organizátorů.

Muž v námořnickém tričku s kuklou přes obličej je pak přiveden na pódium, kde mu jeden z hostů jakoby podřízne hrdlo. K tomu hraje hudba, kterou na svých videích s popravami používá Islámský stát.

Související obsah

Lidé přitom křičeli "Sláva Ukrajině!". Když "mrtvý" pilot ležel na zemi, řekl organizátor: "Teď navrhuji, abychom pokračovali v oslavě a byli veselejší než tamten Rusák."

Video rozohnilo ruská média. Rusové se tím, že si Ukrajinci dělají legraci ze smrti ruského pilota Olega Peškova, který byl posmrtně vyznamenán, jako Hrdina Ruské federace, cítí velmi uraženi. O videu, které někdo provokativně nahrál na ruskou sociální síť vk.com, informuje ruská státní televize Russia Today.

Související obsah

Ruský stíhací bombardér Su-24 byl sestřelen stíhačkou tureckého letectva 24. listopadu, když podle Turků narušil turecký vzdušný prostor. Rusové tyto obvinění odmítají, tvrdí, že letadlo bylo celou dobu nad Sýrií. Důkazy z černých skříněk, které by jejich verzi potvrdily, ale nemají, protože záznamník letových údajů byl údajně natolik poškozen, že z něj nelze nic vyčíst.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ukrajina

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz