Hospoda

Lidé, kteří bydlí u hospody, jsou šťastnější, zjistili na Oxfordu!

Lidé, kteří bydlí u hospody, jsou šťastnější, zjistili na Oxfordu!
Zdroj: Profimedia

Vědci z prestižní Oxfordské univerzity potvrdili to, co každý pivař dávno ví. Bydlení nedaleko hospody se pozitivně podepisuje na vašem štěstí a společenském životě. Duševní pohoda pak příznivě ovlivňuje zdravotní stav.

Výzkum vědců z Oxfordské university ukázal, že lidé, kteří žijí nedaleko hospody, jsou šťastnější. Pravidelní návštěvníci hospod totiž mají více přátel, cítí se více spokojeni se svým životem a ve skutečnosti dokážou lépe kontrolovat, kolik v restauraci vypijí.

"Přátelství a pocit příslušnosti ke komunitě jsou dva nejdůležitější faktory, které ovlivňují naše zdraví a pocit pohody," uvedl o výsledcích studie profesor Robin Dunbar. "Přátelství ale nejlépe vytváříme a udržujeme jen tváří v tvář. Digitální svět to prostě nenahradí."

"Vzhledem k tendenci posouvat náš společenský život stále dál směrem k internetu na místo komunikace tváří v tvář, mít příjemné a dostupné místo, kde lidé mohou potkávat staré přátele a získávat přátele nové, je stále důležitější," dodal profesor Dunbar.

Související obsah

Studie označila hospody za centrum života britské společnosti už od 16. století. Hospody jsou podle oxfordských vědců "srdcem a duší společnosti" a "místem zábavy a hnacím motorem utužování společenských vazeb". Varuje ale, že v Británii zkrachuje každý týden 29 hospod.

Výsledky studie ocenila i skupina Kampaň za pořádné pivo (Campaign for Real Ale). "Hospody nabízejí společenské prostředí, kde je možné si užít drink s přáteli pod dohledem zodpovědné společnosti. Nic pro jednotlivce není důležitější, než utužování vztahů se skupinou, do které patří."
 

vbo, TN.cz

K tématu Hospoda

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz