Uprchlíci

SMRT VE VLNÁCH: U pobřeží Turecka se utopilo 35 uprchlíků

SMRT VE VLNÁCH: U pobřeží Turecka se utopilo 35 uprchlíků
Zdroj: Profimedia

Při pokusu o přeplutí Egejského moře se u tureckého pobřeží utopilo dalších 35 uprchlíků. Podle informací portálu Guardian turecká pobřežní stráž nalezla 24 těl, když se jedna z uprchlických lodí převrhla poblíž turecké oblasti Edremit a dalších 11 obětí z námořní nehody poblíž města Dikili.

Běženci pravděpodobně směřovali na řecký ostrov Lesbos, který je jedním z hlavních přestupných míst uprchlíků při cestě do Evropy. Při prvním neštěstí poblíž města Dikili se záchranářům podařilo zachránit pouze 3 tonoucí, dalších 11 lidí se utopilo. Druhá nehoda stala v Edremitském zálivu.

K nehodám došlo v době, kdy se německá kancléřka Angela Merkelová setkala s tureckým předsedou vlády Ahmetem Davutogluem na jednání ohledně zmírnění přilivu běženců do Evropy.

Davutoglu po jednání s Merkelovou prohlásil, že příští týden bude EU informovat, na které projekty použije tři miliardy eur (81 miliard Kč) z unijních peněz. Tyto peníze Brusel Ankaře slíbil koncem loňského roku výměnou za posílení spolupráce na snížení počtu uprchlíků, kteří právě přes Turecko směřují do Řecka a pak dál do Evropy, uvedla ČTK.

Související obsah

Merkelová se dnes s Davutogluem také shodla, že budou oba prosazovat nasazení jednotek NATO v boji proti pašerákům lidí v moři mezi Řeckem a Tureckem. O této otázce by měli hovořit ministři obrany Severoatlantické aliance na svém nadcházejícím zasedání.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Do Čech dorazili první uprchlíci již před 20 lety! Tady je máte

ODPORNÝ obchod se zoufalými lidmi! E-shop nabízí pronájem uprchlíků

klma, TN.cz

K tématu Uprchlíci

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz