Kuře

FUJ! Iva koupila v Albertu kuře! Bylo plné odporné hmoty! VIDEO

Slečna Iva poslala do redakce TN.cz video kuřete, které koupila v Albertu. Podle etikety mělo být bez drobů. Když ho rozbalila, nestačila se divit, co si domů přinesla.

"Koupili jsme kuře z Alberta, které je do 11.2. 2016. Pěkně teda smrdí a po rozbalení jsme tam našli tohleto. A aby to nebylo málo, tak tohle jsme nařízli, abychom zjistili, co se tam děje a tohle je součástí toho kuřete, celý tenhleten vnitřek. Je to součástí té kůže, takže asi takhle," popisuje šílený zážitek čtenářka Iva, která video vystavila na svou stránku na Facebooku.

Reakce komentujících na sebe nenechaly dlouho čekat. "To je kentus!! Už se nedivím, proč lidi maso ve vakuu otevírají a čichají k němu po zaplacení za kasou...!" napsala pod video jedna z komentujících. "To si děláš p*del. Já bych jim to šla vrátit i bez lístku. Hovada. My kupujeme kuře a maso jedině u řezníka," přidává další. "Fuj, úplně se mi zvedl žaludek!" zní další komentář.

A není se co divit, v kuřeti jsou opravdu věci, které tam nepatří. "Normálně kupuji jedině u řezníka, ale ten měl zavřeno a proto můj muž šel a koupil jej v Albertu v Táboře. Po natočení jsem ho vyhodila, smrdělo jako bolavá noha. Reklamovat jsem nebyla, jelikož partner vyhodil lístek a mě se nechtělo bez lístku na prodejně dohadovat," popisuje Iva, proč zakoupili kuře v Albertu.

Vzhledem k tomu, že Iva má na Facebooku stránku o zdravém životním stylu a cvičení, video vidělo poměrně dost lidí a dostalo se až k očím zástupce společnosti Albert, kde bylo zakoupeno. A ten okamžitě reagoval a Ivu kontaktoval. "Dobrý den, moc se omlouváme za kvalitu masa. Můžete nám prosím dát vědět do zpráv, kde jste kuře zakoupila, abychom mohli dále řešit s dodavatelem. Děkuji." Iva samozřejmě odpověděla, že maso bylo zakoupené v prodejně Albert v Táboře. "Nebylo to poprvé, kvalita masa, myslím baleného, je hrůza," reagovala Iva a zástupci společnosti napsali ještě jednou.

Související obsah

"Děkujeme za upřesnění prodejny. Rádi budeme záležitost řešit i s oddělením kvality. Nedaří se nám ale přes video spouštěné na Facebooku vyčíst údaje z etikety, zejména veterinární ovál. Proto prosíme, pokud by to bylo možné, abyste nám zaslala video soubor na náš email. Děkujeme." I ten Iva společnosti zaslala a dočkala se ještě jedné odpovědi. "Můžete se s etiketou dostavit na infokoutek prodejny, kde s vámi personál vyřeší reklamaci i bez dokladu o zaplacení. Zároveň zde pro vás bude nechystána kompenzace za způsobené nepříjemnosti. Ještě jednou se omlouváme," napsal zástupci společnosti Ahold.

Společnost Ahold portál TN.cz kontaktovala ještě s vyjádřením dodavatele, které tímto zveřejňujeme v celém znění: 

Vyjádření k reklamaci výrobku kuře bez drobů
Po obdržení zákaznické stížnosti a videa jsme prověřili dotištěné údaje na etiketě výrobku. Jedná se o kuře bez drobů, které bylo poráženo a baleno v provozovně Vodňany CZ 921 ES dne 5.2.2016.

Z videa, které zákaznice umístila na facebook, jsme identifikovali, že se zřejmě jedná o část jícnu, dýchací trubice a zbytek krmiva ve voleti.

Kuchání kuřat probíhá automaticky na kuchacím automatu s následnou mezioperační kontrolou dočištění tělní dutiny.

Mezioperační kontrola každého kusu je prováděna odpovědnými pracovníky výroby ihned po vykuchání a poté před ručním uložením kuřat na tácek.

Z výše uvedených důvodů se domníváme, že došlo k hrubému porušení technologické kázně pracovníků, kteří neprovedli důkladnou mezioperační kontrolu a tento kus kuřete okamžitě nevyřadili.

S touto stížností jsme okamžitě seznámili odpovědné pracovníky výroby a provedeme jejich proškolení na důkladnou mezioperační kontrolu, včetně finančních postihů a personálních změn.

Jan Čemus
Manažer pro klíčové zákazníky

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Další úžasný pitbull: Podívejte se, jak si hraje s kuřátky

Divné, divné, divné. Podívejte se na snímky Japonce, který se stal kuřetem

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz