Bydlení

NOC V KOSTNICI: Kdo máte odvahu přespat v katakombách?

NOC V KOSTNICI: Kdo máte odvahu přespat v katakombách?
Zdroj: Airbnb

Velmi netradiční a strašidelné ubytování nabízí otrlým zájemcům web Airbnb, který upozorňuje na to, že Paříž není jen městem módy, ale i spletitých mnohakilometrových podzemních tunelů, které skrývají nejedno tajemství.

Kdybyste se procházeli parčíkem uprostřed pařížského Place Denfert-Rochereau, malé zelené budky, která skrývá vchod do rozsáhlých podzemních katakomb, byste si nejspíš vůbec nevšimli.

Jenže právě u této nenápadné chatičky se šest dní v týdnu shromažďuje obrovské množství cizinců. A důvod? Paříž má kromě Eiffelovy věže totiž ještě jedno velmi unikátní místo. Podzemní labyrint, který se splétá do více než 300 kilometrů dlouhých tunelů. Ne všechny cestičky jsou však veřejnosti přístupné.

A právě tato posvátná místa jsou ve speciální dny v nabídce Airbnb, které nabízí ubytování po celé Evropě. Největší poptávka po přespání v podzemním labyrintu je na strašidelný Halloween. Loni Airbnb proto vyhlásil soutěž o přespání v katakombách pro dvě statečné duše.

Související obsah

Místo je přitom opravdu strašidelné. Zdi tvoří lebky a lidské kosti. Ne nadarmo se tomuto místu říká "město mrtvých". Před vstupem na posvátné místo dostanete i varování, abyste "nenásledovali duchy" tunely, protože "byste nemuseli najít východ".

V katakombách se nachází i ostatky obětí Velké francouzské revoluce, včetně popravené princezny Alžběty Bourbonské a Maxmiliana Robespierra.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz