Nemoc

Jsou to neštovice, tvrdili doktoři. Z chlapce odpadávaly kusy kůže!

Jsou to neštovice, tvrdili doktoři. Z chlapce odpadávaly kusy kůže!
Zdroj: Profimedia

Nejprve to vypadalo, že má chlapec plané neštovice, o několik dní později už mamince říkali, že její syn nejspíš nepřežije. Z vyrážky se totiž vyklubala agresivní alergická reakce, která chlapečka málem zabila.

Tříletý Joel Greaves si během posledních několika měsíců prošel peklem. Lékaři mu mylně diagnostikovali plané neštovice a bezmocný chlapec málem zemřel. Teď se musí učit znovu chodit, jíst i mluvit, píše Daily Mail.

Ukázalo se totiž, že vyrážka nesouvisela s neštovicemi, ale šlo o alergickou reakci, tzv. Steven Johnsonův syndrom. Toto velmi vážné onemocnění vzniká jako reakce na určitý typ léku nebo infekce. V případě Joela šlo o léky na záškrt.

Chlapcovo tělíčko začalo jakoby hořet, oči mu otekli a na kůži se mu objevilo velké množství puchýřků a silná vyrážka. Postupně mu začala odumírat a odpadat kůže. Nakonec ho převezli na oddělení popálenin, kde musel podstoupit osmihodinovou operaci, během které lékaři mrtvou kůži odstranili.

Související obsah

"Joel už jednou plané neštovice měl, bylo nám divné, že je má i podruhé. Ale nevěděli jsme, co jiného by to mohlo být, příznaky byly stejné" popsala matka, kterou lékaři varovali, že chlapec nejspíš nepřežije. Po dlouhých devíti týdnech se Joel dostal z nejhoršího a pustili ho domů.

"Nikdy ani jednou nezaplakal, a to i přes to, že měl obrovské bolesti," pochválila Joela matka. "Naštěstí mu nemoc nepoškodila zrak, jak se to u této nemoci často stává," radovala se maminka. Musí se ale učit všechno od začátku - jíst, chodit i mluvit.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz