řidič

Nejhorší řidiči jezdí v Mercedesu! Kdo je další v pořadí? PŘEHLED

Nejhorší řidiči jezdí v Mercedesu! Kdo je další v pořadí? PŘEHLED
Zdroj: Profimedia

Pokud naproti vám jede automobil značky Mercedes, BMW nebo Audi, mějte se raději na pozoru. U řidičů právě těchto automobilů totiž existuje nejvyšší pravděpodobnost, že způsobí nějakou dopravní nehodu. Vyplývá to z ročních statistik Policejního prezidia ČR, které má TN.cz k dispozici.

Řidiči na českých silnicích způsobí ročně tisíce dopravních nehod. Jen v roce 2015 museli policisté a pojišťovny řešit 93 067 různých incidentů, ve kterých hrála většinou roli nepozornost a agresivita řidičů.

Jak přitom vyplývá z policejních statistik, které má TN.cz k dispozici, nejroztržitější přitom bývají evidentně lidé sedící za volantem Mercedesu, protože jen loni byli u 2862 nehod - což je v porovnání s celkovým počtem zaregistrovaných vozů této značky, číslo nebezpečně vysoké.

Vysoké riziko nehodovosti hrozí také u řidičů vozů značky BMW a Audi. Naopak mezi nejsolidnější řidiče se překvapivě řadí i lidé sedící za volantem škodovek - ačkoli počet nehod v loňském roce dosahuje 1,7 milionu.

Kompletní seznam všech dopravních nehod za loňský rok (seřazených podle abecedy) najdete zde:

Počet nehod podle značek automobilů

Typ souboru:xlsx

Riziko nehodovosti jsme porovnávali u 15 top značek tvořících 86,74 procenta vozového parku ČR, které zveřejnilo Sdružení automobilového průmyslu (SAP). 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz