Petr Kramný

Případ Kramný právníkovi zlomil vaz. Za fotky z pitvy ho vyhodili!

Případ Kramný právníkovi zlomil vaz. Za fotky z pitvy ho vyhodili!
Zdroj: Archiv Petra Kramného/ TV Nova

Egyptský právník Keroles Ezzat Bashier doadvokátoval. Česká advokátní komora (ČAK) ho vyhodila ze seznamu advokátů, protože médiím poskytl snímky mrtvé Moniky a Kláry z pitevny. Zastupování Kramného a tento přestupek ho tak přišel draho. V Česku už nesmí dělat advokáta.

Keroles Ezzat Bashier Petra Kramného jistou dobu zastupoval v kontroverzním případu vraždy Kramného manželky a dcery. Ty zemřely v červenci 2013 v hotelovém pokoji v Egyptě. Kramný sice tvrdil, že příčinou smrti byla otrava, ale podle soudu zabil obě ženy elektrickým proudem.

Související obsah

Za dvojnásobnou vraždu letos v lednu poslal Kramného Krajský soud v Ostravě na 28 let do vězení. Rozsudek je ale ještě nepravomocný, protože se proti němu odvolal jak Kramný, tak státní zástupce.

Související obsah

Petra Kramného v jednu dobu zastupoval právě Keroles Ezzat Bashier. I kdyby teď Kramný chtěl, egyptský advokát už do případu nezasáhne. Keroles Ezzat Bashier totiž dostal v Česku od advokátní komory jednoduchý vzkaz: Stop! Komora ho vyloučila ze seznamu advokátů, což má pro tuzemskou kariéru advokáta Bashiera drtivý dopad. Nesmí v tuzemsku vykonávat advokacii.

Související obsah

Keroles Ezzat Bashier byl takto potrestán za to, že TV Nova v roce 2015 poskytl desítky fotografií Moniky a Kláry z pitevny. "Kárný senát ČAK žalobu projednal a konstatoval, že kárně obviněný advokát se kárného provinění dopustil, protože při výkonu advokacie porušil zákon o advokacii i pravidla profesionální etiky advokáta. Porušil zejména povinnost zachovávat mlčenlivost o všech skutečnostech, o nichž se dozvěděl v souvislosti s poskytováním právních služeb, dále nejednal čestně a svědomitě a nepostupoval tak, aby nesnižoval důstojnost advokátního stavu,“ uvedla dnes na dotaz ČTK mluvčí advokátní komory Iva Chaloupková.

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz