Petr Kramný

Právník: Kramného proces je zmanipulovaný. Důkazy nikdo nechce

Právník: Kramného proces je zmanipulovaný. Důkazy nikdo nechce
Zdroj: TV Nova

Bývalý Kramného egyptský právník Keroles Bashier tvrdí, že soudní proces s jeho bývalým klientem je zmanipulovaný. Rozhodl se proto kauzu znovu otevřít v Egyptě a prokázat Kramného nevinu. Důkazy, které údajně má, ji dokazují, ale česká justice je prý odmítá.

Není sice zcela jasné, jakým způsobem chce advokát Keroles Ezzat Bashier Khalil dosáhnout pro Kramného "spravedlnosti" v Egyptě, když případ posuzuje česká justice a Kramný sedí v českém vězení, ale servítky si vůči českým soudům Bashier rozhodně nebere.

Související obsah

"Rozhodl jsem se otevřít znovu tento proces v Egyptě - k dosažení spravedlivého rozsudku a zjištění pravdy o úmrtí Moniky a Kláry Kramných. Celou tuto kauzu neustále sleduji z profesního zájmu. Nemohu uvěřit, jak v České republice může být zmanipulovaný soudní proces," prohlásil Keroles Ezzat Bashier Khalil.

Související obsah

Důvod k zlosti egyptský právník jistě má. Advokátní komora ho před nedávnem vyškrtla ze seznamu advokátů a muž tak ztrácí možnost vykonávat v Česku advokacii. Důvodem vyloučení bylo to, že Bashier TV Nova poskytl fotografie Moniky a Kláry z pitevny.

Související obsah

"Rozhodnutí české advokátní komory byl pro mě šok. Bez jakékoliv komunikace se mnou rozhodli o mém pochybení. Toto rozhodnutí budu řešit soudně - zneplatněním disciplinárního potrestání. Podstoupím všechny právní kroky pro dosažení svých práv," komentoval to advokát Bashier.

Vůčí Bashierově tvrzení se ohradila Česká advokátní komora. "V souladu se zákonem byla advokátovi doručena výzva k vyjádření ke stížnosti do datové schránky. A následně i v kárném řízení výzva k vyjádření se ke kárné žalobě, předvolání k jednání i vlastní kárné rozhodnutí," uvedla mluvčí ČAK Iva Chaloupková. "ČAK nemůže za to, že si dotyčný advokát korespondenci nepřebíral. Neplnil si tím jednu ze svých základních povinností, které platí i pro zahraničního advokáta zapsaného na seznam ČAK," dodala Chaloupková.

"Jsem egyptský právník, který poskytuje advokátní služby v oblasti práva státu Egypt a na toto nepotřebuji žádnou registraci u české advokátní komory. Členství u české advokátní komory jsem považoval za čestné členství. Byl jsem, jsem a budu advokát," dodal Bashier.

Podívejte se, na kompletní rozsudek nad Petrem Kramným:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

Soudce konečně rozhodl: Kdo může za smrt Paula Walkera?

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Petr Kramný

Důležité Události

Píše se na Deník.cz