Kauza Kramný

ZVRAT? Státní zastupitelství prošetřuje manipulaci s důkazy

Okresní státní zastupitelství v Ostravě prověřuje trestní oznámení, které v případu Petra Kramného podal spolek Šalamoun. Ten je přesvědčený, že klíčové důkazy, na jejichž základě odsoudil Krajský soud v Ostravě Petra Kramného k osmadvacetiletému vězení, jsou padělané.

Spolek Šalamoun podal trestní oznámení na neznámého pachatele k Nejvyššímu státnímu zastupitelství. To jej prostudovalo a teď postoupilo Okresnímu státnímu zastupitelství v Ostravě. S nařčením, že důkazy v kauze Kramný byly zmanipulované, přišel soudní znalec Radek Matlach.

Matlach během soudního líčení předložil znalecký posudek, podle kterého zemřely Monika a Klárka Kramné na otravu. To ale neodpovídalo původnímu znaleckému posudku ostravských patologů, ani reviznímu posudku vypracovanému znalci z Českých Budějovic.

Matlach ale upozornil web TN.cz na to, že důkazy proti Kramnému jsou přinejmenším podezřelé, zejména pak fotografie řezů srdci, které mají dokazovat zásah elektrickým proudem. Podle Matlacha je obrázek řezu Klárčiným srdcem jen vystřižený a otočený obrázek řezu srdcem Moniky.

 

Související obsah

Kramného obhajoba si nechala zpracovat posudek znalce z pardubické univerzity, který to má ve 12 bodech dokazovat. Žalobce Legerský ale mluví o tom, že ani tato tvrzení další vývoj případu Kramný nijak neovlivní.

"Jsem o tom přesvědčen. Důkazem jsou samotné vzorky. Ne jejich fotografie," uvedl Legerský pro ČTK.

Rozhovor se znalcem Radkem Matlachem a údajně podvržených důkazech:

Rozsudek ostravského krajského soudu je zatím nepravomocný. Petr Kramný se odvolal ještě v soudní síni, ve vyhrazené lhůtě podal odvolání i Vít Legerský. Obsáhlý spis teď studují soudci Vrchního soudu v Olomouci. Ti by ještě letos měli rozhodnout o vině nebo nevině Petra Kramného. Jak proces ovlivní údajný podvrh v klíčovém znaleckém posudku, bude známo do několika týdnů

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

Zbil přítelkyni kvůli postu na Facebooku. Neuvěříte, kam ho soud místo do vězení poslal

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz