Prince

Záhada Princova jména: Proč si ho známý zpěvák změnil?

Americký zpěvák Prince se narodil před 57 lety v Minnesotě jako Prince Rogers Nelson. V hudební branži ale proslul pouze pod svým křestním jménem. Přesto se ho v jedné fázi kariéry vzdal a nahradil nevyslovitelným symbolem kombinující znaky pro mužské a ženské pohlaví. Proč to udělal?

Na přebalu alba Come, které vyšlo v roce 1994 je vedle stojícího zpěváka nápis Prince 1958 - 1993. V tom roce se totiž americký zpěvák vzdal jména, pod kterým se v hudebním světě proslavil. Nahradil jej symbolem připomínající kombinaci piktogramu pro mužské a ženské pohlaví. Pro znak se vžilo označení "symbol lásky". Zpěváka média titulovala "Umělec, který byl dříve známý jako Prince".

"Chtěl jsem se posunout do nové fáze mého života a způsob, jak jsem toho mohl dosáhnout, bylo změnit si jméno a tak nějak se rozvést se svou minulostí," řekl zpěvák v roce 1999 v rozhovoru pro televizi CNN.

Ve skutečnosti za tím ale stál spor s nahrávací společností. V roce 1992 podepsal Prince jeden z nejlukrativnějších kontraktů v historii showbyznysu. Jenže nahrávací společnost nechtěla vydávat alba tempem, jaké by si Prince představoval. Zpěvák cítil, že od nahrávací společnosti nedostává dostatečnou podporu. Změna jména byla jednou z cest, kterou Prince z nahrávací smlouvy hledal.

Respektive způsob, kterým se snažil Prince společnost naštvat a přinutit, aby jej z kontraktu vyvázala. Ta se ale nedala. Když si Prince změnil jméno na znak, který v počítačovém jazyce neexistoval, rozeslal jeho vydavatel tisíce s písemnou sadou, která znak obsahovala, do všech významných médií, aby mohli o hudebníkovi psát.

Související obsah

Přestože jméno nepoužíval, když se jej pokusil pro sebe získat zpěvák Bob Wiseman, setkal se se zuřivou reakcí zpěvákových právníků.

Reportáž o úmrtí Prince z pořadu Prásk!

Když nahrávací smlouva v roce 2000 vypršela. Prince na nic nečekal a místo symbolu zase vystupoval pod jménem, které mu přineslo slávu. Až do letošního roku. Ve čtvrtek našil zpěváka mrtvého ve výtahu v jeho domě v Paisley Parku.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIRÁLNÍ FOTO: Neuvěříte, co se po Princově smrti objevilo nad jeho sídlem na nebi

CO HO ZABILO? Byla zveřejněna příčina smrti popové legendy Prince

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz