Kytara

To je pálka! Princova kytara se prodala za víc než 3 miliony korun

To je pálka! Princova kytara se prodala za víc než 3 miliony korun
Zdroj: ČTK

Slavná žlutá kytara, na kterou hrál Prince hlavně v 90. letech, se vydražila za více než 3 miliony korun. Novým majitelem je Jim Irsay, známý sběratel a vlastník klubu amerického fotbalu Indianapolis Colts.

Elektrická kytara s názvem Yellow cloud (Žlutý mrak) byla při každém Princově vystoupení nepřehlédnutelná. Hrál na ni hlavně na začátku 90. let, až do jeho nedávné smrti ale zůstala oblíbeném kouskem v jeho sbírce.

Na sobotní aukci v Beverly Hills se žlutý nástroj prodal za 137 500 dolarů, což je asi 3,3 milionu korun. Koupil ji majitel klubu amerického fotbalu Indianapolis Colts Jim Irsay, který je vášnivý sběratel hudebních a uměleckých artefaktů.

Žlutá kytara se ve sbírce zařadí po bok hudebních nástrojů, na něž hráli Ringo Starr, John Lennon, Bob Dylan nebo Jerry Garcia z kapely Grateful Dead. Irsay ale vlastní i rukopis Kerouacova románu Na cestě, za který dal přes 2 miliony dolarů.

Související obsah

Zpěvák Princ nečekaně zemřel v polovině dubna, bylo mu 57 let. Jeho manažer ho našel mrtvého ve výtahu v nahrávacím studiu, které bylo součástí jeho domu v Paisley Park. Podle patologů se Princ neúmyslně předávkoval léky proti bolesti.

Prince se proslavil v 80. letech, především skladbou Purple Rain. Díky originálnímu projevu se stal sexsymbolem. V hudbě spojoval prvky funku, rocku či R&B a v mnohdy divokých kostýmech předváděl na pódiích energická vystoupení.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz