Jiří Ovčáček

Ovčáček čekal na skauty marně. Hymnu si zazpíval z papíru

Ovčáček čekal na skauty marně. Hymnu si zazpíval z papíru
Zdroj: facebook.com

Skandál se skauty na Pražském hradě, kterým tam policie nedovolila zazpívat hymnu, má komické pokračování. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se tam dnes chtěl přidat k údajným skautům, kteří si chtěli zazpívat hymnu. Nakonec čekal marně a zpíval s několika novináři.

Další komické představení dnes na Pražském hradě sehrál mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Pojal totiž nápad přidat se k údajným skautům, kteří chtěli napravit nedělní neúspěch a zazpívat si Pražském hradě českou hymnu.

"Skauti oznámili prostřednictvím ČTK, že se ve 13:00 hod. sejdou na Hradě a zazpívají státní hymnu. Skauti jsou na Hradě vítáni!" napsal dnes Ovčáček na svém twitterovém účtu. To pochopitelně na Hrad přilákalo i v deštivém počasí houf fotoreportérů a novinářů. Všichni očekávali, co se z akce vyklube.

Jenže Ovčáček na skauty, se kterými si chtěl zapět hymnu, čekal marně. Nikdo nepřišel. "Já jsem velmi rád přišel si především zazpívat se skauty. Ale když nepřijdou, můžeme si zazpívat společně," navrhl novinářům Ovčáček.

Nakonec se zmatky vysvětlily - žádní skauti tuto akci nepořádali. Na nádvoří pak hymnu zpívalo včetně Ovčáčka šest lidí. Mezi nimi byl i zástupce vedoucího kanceláře prezidenta. Ostatní lidi z hloučku Ovčáček na Facebooku označil za "sympatizanty skautů".

Související obsah

Poděkoval jim rovněž za partituru s textem hymny, podle které zpíval. "Děkuji sympatizantům skautů za notový záznam. Byl dobrou pomůckou, abych nepěl hymnu jako kdysi K. Schwarzenberg," neopomněl si Ovčáček rýpnout do nepřátel Miloše Zemana.

Akce se konala po skandálu asi stovky skautů, kteří si v neděli chtěli na Pražském hradě zazpívat hymnu. Video kolující sociálními sítěmi zachycuje desítky skautů na Jiřském náměstí na Pražském hradě. Právě opustili Baziliku svatého Jiří, kde byli oslavit svátek svého patrona sv. Jiří a před bazilikou si symbolicky chtěli zazpívat hymnu, ale se zlou se potázali.

Na záznamu je patrné, jak se jeden ze organizátorů oslavy uprostřed náměstí snaží dohodnout s přihlížejícím policistou, aby skauti mohli zazpívat hymnu. "Je to zakázaný tady na Hradě zpívat hymnu..." oznamuje vzápětí muž všem skautům a ještě v komickém gestu zlosti mrští o zem svým baretem. "I hymnu?" ozývá se v odpověď z davu. Když muž pokývá hlavou, ženský hlas mimo záběr kamery to komentuje slovy: "Tak to je lepší než za totáče teda!"

Video si prohlédněte zde:

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz