Street View

Řidič Googlu při mapování ulic porušil zákon! Najdete důkaz?

Řidič Googlu při mapování ulic porušil zákon! Najdete důkaz?
Zdroj: Google Street View

Řidič společnosti Google se nechtěně přiznal k porušení zákona. Na jeho přestupek by se dost možná vůbec nepřišlo, nebýt toho, že stěžejní důkaz o jeho vině visí už téměř rok v aplikaci Street View. Najdete ho?

Aplikace Google Street View je bezpochyby skvělá v tom, že se můžete virtuálně procházet ulicemi a cestičkami po celém světě. Lehce se tak podíváte třeba na Dóžecí palác v Benátkách, Eiffelovu věž v Paříži, nebo třeba na pobřeží Galapág. Jak ale nyní dokázal nizozemský cyklista Twan van Duivenbooden, aplikace dokáže někdy člověku pěkně zavařit.

Snímky, které pořizují řidiči společnosti Google při mapování ulic, totiž věrně kopírují aktuální situaci v době, kdy pověřenec zrovna projíždí ulicemi jednotlivých měst. Může se tak lehce stát, že zachytí i automobil stojící v zákazu, vůz manžela před domem milenky, nebo třeba zloděje, po kterém policie pátrá.

Související obsah

V tomto případě ale zachytil mapující řidič omylem svůj vlastní prohřešek. Jen pár metrů před značkou, která řidičům nařizuje jízdu o maximální rychlosti 20 mil za hodinu (32 kilometrů v hodině), jel vůz Google 37 mil za hodinu (60 kilometrů v hodině). To koneckonců dokazuje i radar.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz