Sekyra

Po ulici běhal šílenec se sekyrou! Chtěl useknout hlavu své matce

Po ulici běhal šílenec se sekyrou! Chtěl useknout hlavu své matce
Zdroj: Thinkstockphotos

Kalifornská policie musela až kulkou zastavit šílence, který běžel po ulici se sekyrou. Podle svědků se snažil setnout hlavu své matky, která s vážným zraněním skončila v nemocnici. V kritickém stavu je také postřelený mladík.

Policisté zasahovali ve středu ráno v centru kalifornského San José nejdříve kvůli dopravní nehodě. Jejich pozornost ale upoutala vyděšená žena, která s křikem běžela po ulici. Honil ji šílenec, který při tom mával sekyrou.

Ukázalo se, že jde o 26letého syna rozrušené ženy. Když neuposlechl výzvu, aby se vzdal, strážníci použili paralyzéry a také vystřelili. Předtím se ale stihl sekyrou napřáhnout a matku zasáhl do hlavy.

"Viděli jsme, jak se s tou sekyrou napřahuje. Museli jsme bohužel vystřelit, abychom ho zastavili," popsal poručík Tom Sims pro místní deník The Mercury. "Myslím, že policisté zabránili masové vraždě v našem městě a zachránili mnoho životů," uvedl šéf policie Eddie Garcia.

Související obsah

Matka i syn byli převezeni do nemocnice s vážnými zraněními. Stav obou je podle lékařů kritický, ale stabilizovaný. Podle sousedů má mladík psychické problémy, které se projevují nepředvídatelným chováním.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz