Nehoda

Řidič vjel silničářům do betonu. Z pasti se už nedostal ven

Řidič vjel silničářům do betonu. Z pasti se už nedostal ven
Zdroj: zpravy@nova.cz

Kuriózní dopravní nehodu museli řešit dálniční policisté na D5. Osobní vůz tam uvázl v čerstvém betonu na opravovaném úseku dálnice a nemohl dál. Vyprostit ho musela těžká technika.

Nečekané překvapení to bylo pro všechny - stavbaře, policisty i samotného řidiče. Ten vjel na opravovaném úseku D5 krátce před polednem do pruhu, ve kterém tuhnul čerstvý beton. Jeho Renault Thalia zůstal stát zabořený a nemohl se hnout z místa. Vyprostit ho musel až jeřáb, který ho z betonu vytáhl.

Související obsah

"Řidič nehodu vysvětlil tak, že s autem dělal úhybný manévr kvůli jinému vozu a nedošlo mu, že v levém pruhu je čerstvý beton. Dechová zkouška prokázala, že alkohol nepil. Dostal blokovou pokutu a poškozený beton stavbaři hned opravili," řekla policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Škoda na autě je asi pět tisíc korun.

Zdroj: zpravy@nova.cz

Zmiňovaný případ není zdaleka jediný, který komplikuje dopravu a přináší rizika ostatním řidičům na D5. A provoz je kvůli opravám už tak složitý. Policisté se proto na několik prvních desítek kilometrů D5 u Prahy zaměřují a provoz hlídají.

Minulý týden svědci například oznámili, že dálnici křižuje nebezpečnou jízdou řidič kamionu. Brzký zásah policistů možná zabránil velké nehodě, protože řidič velkého a silného vozu byl zjevně opilý. Policisté podle jejich mluvčí Marcely Pučelíkové museli "zpomalit provoz za sebou, aby zabránili předjetí zmiňované soupravy, neboť samotná jízda řidiče, byla skutečně nebezpečná pro ostatní účastníky".

Související obsah

Ani potom ale nechtěl řidič kamionu zastavit. Majáky mu nestačily a zastavil až po výzvě policisty rukou z okna auta. Pak už musel zjevně opilý řidič podstoupit i dechovou zkoušku. "Samotní policisté byli překvapeni z hodnoty, kterou přístroj naměřil a to i při opakovaných dechových zkouškách. Řidič nadýchal téměř čtyři promile," uvedla mluvčí Pučelíková.

Práce na opravě D5 výrazně komplikují situaci na dálnici. "Od začátku těchto dopravních omezeních zaznamenali dálniční policisté třínásobný nárůst dopravní nehodovosti a to právě v místech, kde je provoz omezen. Řidiči nerespektují snížení rychlosti a téměř denně dochází k dopravním nehodám. Do současné doby se tyto nehody naštěstí obešly bez úmrtí osob, avšak při některých utrpěli účastníci vážná zranění. Výjimkou nejsou ani hromadné dopravní nehody, při nichž dochází k řetězovým reakcím. Velmi závažným prohřeškem je také blokování odstavného jízdního pruhu, který musí zůstat průjezdný pro složky IZS, jedoucí k nehodám," uvedla policejní mluvčí.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Zázračné přežití. Ženu na skútru přejel kamion. Nic jí není

BUDE V POŘÁDKU? DJ Calvin Harris skončil po nehodě v nemocnici! Taylor Swift je otřesená...

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz