Puberta

Chlapec měl v 1,5 roce penis jako dospělý! Narostly mu i chlupy

Chlapec měl v 1,5 roce penis jako dospělý! Narostly mu i chlupy
Zdroj: Profimedia

Indickému chlapci jsou jen dva roky, už má ale plně vyvinuté genitálie s ochlupením a zažívá bolestivé erekce. Arsh Akhtar podle lékařů trpí vzácnou formou předčasné puberty. Jeho rodiče prý nevěděli, že je něco špatně, protože jde o jejich první dítě.

Chlapec z indického Dillí sexuálně dospěl už v 18 měsících. Příznaky předčasné puberty vykazoval už od šesti měsíců, jeho rodiče to ale ignorovali. Protože jde o jejich první dítě, mysleli si údajně, že je Arsh jen "velký kluk".

"Ve čtyřech měsících vypadal jako roční dítě a v jednom roce byl stejně velký jako jeho tříletý bratranec," uvedla pro britský portál Daily Mail Arshova matka Shabnam. "Mysleli jsme, že jen roste rychleji než jiné děti," dodala 23letá žena.

O chlapce se začali rodiče strachovat, když mu byl rok a půl. Shabnam si s manželem Waseemem všimla, že se dítěti nepřirozeně zvětšily genitálie a narostlo pubické ochlupení. "Skoro nic jsme o výchově dětí nevěděli, tak nám tchyně poradila, abychom zašli k doktorovi," dodala matka.

 

V době, kdy konečně vzali svého syna do nemocnice, už začaly Arshovi růst chlupy po celém těle a vousy na bradě. Měl sexuální pudy, trpěl bolestivými erekcemi a začal se chovat agresivně. Rodiče ale museli našetřit na návštěvu soukromého lékaře, protože ve veřejných nemocnicích je nepřijali.

"Hladiny testosteronu v jeho těle byly extrémně vysoké, asi jako u 25letého muže," uvedla pediatrička, která Arshe léčí, Vaishakhi Rustagiová. "Je opravdu nešťastné, že se mu to stalo v tak nízkém věku. Nechápal, co se děje, tak se choval násilně," dodala.

Související obsah

Lékaři začali Arshovi dávat hormonální injekce - první půlrok měsíčně, nyní jednou za 3 měsíce. Arshovi už se genitálie zmenšily na normální velikost a jeho další vývoj by měl probíhat přirozeně. I tak ale bude muset asi do 11 let docházet na injekce, které jsou pro rodinu extrémně drahé.

"Jedna stojí 11 tisíc rupií (asi 4 tisíce korun - pozn. red.). Já přitom měsíčně vydělávám o něco méně. Bojím se o jeho budoucnost, nejsem si jistý, že léčbu zaplatíme," prohlásil 30letý otec.

Související obsah

Předčasná puberta je charakterizována nástupem vývoje sekundárních pohlavních znaků před 8. rokem života u dívek a před 9. rokem u chlapců. Vyskytuje se asi u 0,6 % všech dětí, častěji u děvčat. Většinou ale není tak brzká jako v případě Arshe.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz