šílenec

VIDEO: Polonahého muže sundali z věže po 15 hodinách TASEREM

Cizinec ohrožoval obyvatele v centru Prahy. Z věže na ně házel cihly. Choval se jako šílenec a vyhrožoval, že skočí. Dolů jej dostala až po necelých 15 hodinách zásahová jednotka!

Téměř patnáct hodin trvalo vyjednávání s 25letým občanem Lotyšska, který ve čtvrtek ráno vylezl na věž budovy skladu Národního divadla ve Viniční ulici. Utekl tam poté, co na něj lidé zavolali policii, protože měl házet cihly. Nahoru se dostal z Apolinářské ulice, odkud vylezl na střechu.

Zdroj: AKTU.cz


Podle informací z místa byl muž polonahý a na hasiče a policisty chvílemi házel cihly a stavební materiál z opravovaného cimbuří věže. Když hasiči k budově umístili žebříky, muž je shodil. Jakmile se někdo objevil v jeho dosahu, okamžitě po něm něco hodil. V nebezpečí se ocitly i budoucí maminky, které tudy chodí do porodnice u Apolináře.

Související obsah

Policie uzavřela bránu do skladu a nařídila zaměstnancům, aby dvůr opustili. V blízkosti muže se střídali policejní vyjednavači, hovořil rusky a anglicky. Aby rozrušeného cizince uklidnili, poskytli mu občerstvení.  Jídlo, cigarety a pití mu však donesli zaměstnanci z budovy, policisty do své bezprostřední blízkosti nepustil.

Před setměním na místo dorazila pražská zásahová jednotka. Její členové ještě chvíli dotyčného přesvědčovali, aby slezl. Kolem 23. hodiny následoval bleskový zásah, při němž muže znehybnili taserem. Poté ho dostali z věže a předali záchranářům. Ti ho převezli na nedalekou psychiatrickou kliniku.

Motiv mužova šíleného počínání zjišťují policisté. Mimo jiné ho čekal test na alkohol a drogy. Rovněž se vyčísluje škoda, kterou způsobil.

Zdroj: tn.cz/ google Maps
has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz