Bohnice

Z Bohnic utekl pacient. Má na kontě pokus o vraždu i sebevraždu

Z Bohnic utekl pacient. Má na kontě pokus o vraždu i sebevraždu
Zdroj: tn.cz/ Policie ČR

Od úterka párají pražští kriminalisté po psychicky nemocném muži. Ten měl soudem nařízené léčení. Ačkoliv by podle lékařů už neměl být nebezpečný, má na kontě pokus o vraždu a také o sebevraždu. Policisté proto důrazně nedoporučují, aby se jej občané snažili sami zadržet!

Hledanému Petru Pasákovi je 59 let. Vypadá ale tak na 65 až 67 let. V úterý krátce po desáté hodině dopolední odešel z bohnické psychiatrické léčebny.

"Tam měl soudem nařízené ochranné léčení, neboť se v minulosti pokusil o vraždu a také sebevraždu. Podle lékařských záznamů by však v současné době neměl být nebezpečný sobě ani svému okolí," uvedla mluvčí pražských policistů Iveta Martínková.

Hledaný muž je hubené postavy, měří přibližně 175 až 178 centimetrů. Má šedé rovné vlasy, nosí plnovous. "Je zanedbaného vzhledu a na levé noze má amputované prsty. V době odchodu měl na sobě modrou mikinu s nápisem, tmavě modré tepláky a černé polobotky," řekla mluvčí policistů Martínková.

Související obsah

Policisté už prověřili místa, kde by se mohl hledaný muž zdržovat, ale pátrání zatím nikam nevedlo. Proto se obrátili na veřejnost. Informace o tom, kde se Petr Pasák pohybuje nebo zdržuje, přijmou na lince 158.

"V žádném případě však nedoporučujeme, aby se ho někdo pokoušel sám zadržet, a to i přesto, že by podle odborníků neměl být nebezpečný," varovala mluvčí Martínková.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz