Spaní

Ženy, pozor! Tohle byste měly udělat pokaždé, než jdete spát

Ženy, pozor! Tohle byste měly udělat pokaždé, než jdete spát
Zdroj: Thinkstockphotos

Vyčistit zuby, odlíčit, namazat krémem a spát. K téhle rutině by ale ženy měly podle odborníků přidat ještě další krok, který prospěje hlavně intimním partiím.

Asi každý opakuje večer nějaké rutinní zvyky. Někteří se osprchují a jiní pomodlí, většina si vyčistí zuby, možná nanese krém, uklidní se a uvelebí v posteli. Ženy by ale měly před spaním udělat ještě něco - sundat si kalhotky.

Lékaři a experti totiž upozorňují, že oblečení, které při spánku máme, ovlivňuje naše zdraví, především pak intimní partie. Ženy by měly nechat svou vagínu "volně dýchat" nehledě na počasí nebo sexuální aktivitu.

I když vám není spánek "naostro" příjemný, odborníci radí negativní pocit překonat. "Kalhotky totiž zachytí veškerou vlhkost, ať už je to pot, inkontinence nebo něco jiného, což je vhodné prostředí pro množení bakterií," vysvětlila pro americký časopis Glamour gynekoložka Nancy Hertová.

Související obsah

"Když ale umožníte, aby se vám mezi nohy dostal vzduch, pomůže tuhle oblast udržet suchou a čistou. Vagína se navíc o sebe sama lépe postará, pokud má vzdušnější prostor," doplnila Hertová.

Takže příště si místo titěrných kalhotek nebo saténových pyžam vezměte raději košilku a - nic. Pokud vás ale podobná představa opravdu odpuzuje, alespoň se zbavte upnutého a nebavlněného spodního prádla, které vlhkost ani neabsorbuje.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MUŽI VS. ŽENY: Kdo potřebuje déle spát? Vědci přišli s jasným důkazem!

Spíte v noci na pravém boku? Pak děláte velkou chybu!

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz