Prince

Nová fakta: Patologové zveřejnili příčinu smrti zpěváka Prince

Nová fakta: Patologové zveřejnili příčinu smrti zpěváka Prince
Zdroj: Profimedia

Americký zpěvák Prince zemřel na předávkování opiáty, vyplývá z neoficiálních výsledků patologických testů. Prince byl nalezen 21. dubna mrtvý ve svém nahrávacím studiu, příčinu smrti měla zjistit právě soudní pitva.

Legendární zpěvák Prince se předávkoval, zřejmě fentanylu, oznámila agentura AP s odvoláním na neoficiální výsledky patologů. Už dříve americký portál TMZ uvedl, že Princ šest dní před smrtí navštívil kvůli předávkování opiáty nemocnici.

Kvůli hospitalizaci musel soukromým letadlem odcestovat jen několik hodin po koncertu v Atlantě do města Moline. "Početné zdroje v Moline nás informovaly, že Prince dostal na pohotovosti 'save shot', což je injekce pro utlumení účinků opiátů," napsal web TMZ.

Už tehdy to tedy hvězda přehnala s drogami, odmítla ale i přes doporučení lékařů v nemocnici zůstat a odletěla domů. A v jeho obytném komplexu v Pairsley Park bylo pak 21. dubna nalezeno Princovo bezvládné tělo. Před smrtí prý zpěvák vážil pouhých 50 kilogramů.

Přivolaní policisté a záchranáři už mohli jen konstatovat smrt. Příčina úmrtí ale nevyla jasná, měla ji zjistit právě soudní pitva. Americký bulvární deník National Enquirer spekuloval také o tom, že Prince zemřel na AIDS, která mu byla diagnostikována asi týden před smrtí.

Související obsah

Prince se proslavil v 80. letech, především skladbou Purple Rain. Díky originálnímu projevu se stal sexsymbolem. V hudbě spojoval prvky funku, rocku či R&B a v mnohdy divokých kostýmech předváděl na pódiích energická vystoupení.

Podívejte se na reportáž TV Nova o Princově smrti:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

BEZ SERVÍTEK: Pink sprostě nadala zesnulému Princovi! Jak ho nazvala?

VIRÁLNÍ FOTO: Neuvěříte, co se po Princově smrti objevilo nad jeho sídlem na nebi

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz