Eva Michaláková

Proč Michaláková přišla o syny? Detaily z norského rozsudku

Proč Michaláková přišla o syny? Detaily z norského rozsudku
Zdroj: Profimedia

Denis a David se k matce Evě Michalákové vrátit nechtějí a navíc udělala tu chybu, že svůj případ opakovaně protahovala médii. To jsou dva hlavní argumenty, na základě kterých norský soud připravil Češku o rodičovská práva.

Výtah z kompletního třicetistránkového rozsudku přinášejí pondělní Lidové noviny. Okresní soud v norském Hokksundu o odnětí rodičovských práv Evě Michalákové rozhodl letos na konci května.


"Případ se dostal do zpráv v rádiu, televizi, novinách i na internetu. Denis pěstounům, odboru sociálně právní ochrany dětí a mluvčí oznámil, že už matce nevěří a že to souvisí i s tím, že jej vystavila médiím," tvrdí norská soudkyně.


Medializace případu navíc podle ní "podtrhuje matčinu nedostatečnou schopnost převzít perspektivu dětí a vyhovět jejich potřebám."Soud si také myslí, že Michaláková nedokáže o syny dostatečně pečovat. A otec chlapců se prý nedokáže ovládat, je agresivní a vůči synům prý navíc vystupoval urážlivě, má jasno norská justice.


Podle soudu se navíc ani jeden z chlapců k biologické matce vrátit nechce. Denisovi se prý dokonce při řeči o matce "udělal v krku knedlík".


Podívejte se na starší reportáž o případu:


ČTĚTE TAKÉ:

V Česku je až 40 tisíc týraných dětí. PŘÍBĚHY
VAŠE PŘÍBĚHY: Matka mi vyhrožovala děcákem

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz