Borůvky

Borůvky dokážou vyléčit téměř všechno! DOMÁCÍ RECEPTY

Borůvky dokážou vyléčit téměř všechno! DOMÁCÍ RECEPTY
Zdroj: TN.cz

Koláče, muffiny a jiné dobroty - borůvky vaříme, zavařujeme, zapékáme... Pro naše tělo jsou ale i zdravé. My vám přinášíme superbio recepty, které očistí organismus a pomohou například proti průjmu nebo s bolavým zubem!

První pomoc při nachlazení
Při rýmě a bolesti v krku můžeme sáhnout po šťávě z borůvek. Očištěné a probrané borůvky rozmačkáme nebo rozmixujeme. Poté přecedíme přes velmi jemné síto nebo přes čistou látku, která nepouští chlupy. Můžeme dle uvážení zředit převařenou studenou vodou. Uchovávat lze kratší dobu v lednici, poté v mrazáku. Před užitím nechte zmrzlou šťávu rozpustit. Takto působí i proti zápachu z úst!

Borůvkový čaj na snížení cukru v krvi
Jednoduchý recept na borůvkový čaj očistí vaše tělo, zbaví ho škodlivin a dokonce sníží hladinu cukru! Pro přípravu čaje nám stačí dvě plné lžíce sušených borůvek a horká voda (cca 1/4 litru). Nálev necháme louhovat minimálně 8 minut. Čaj neochucujeme cukrem! Pokud si však chceme čaj přisladit, přidáme umělé sladidlo.

Související obsah

Zázračné listy pomohou s trávením
Borůvkové listí můžeme sbírat mezi červnem a zářím. Listy mají téměř magické účinky na vaše tělo: působí proti průjmům a kolikám. Dokonce mohou napomáhat s diabetickými obtížemi podobně, jako inzulin. Dvě lžíce sušených listů (pouze zelených!) zalijeme horkou vodou (cca 1/4 litru) a necháme louhovat klidně i půl hodiny. Doporučujeme nádobu zakrýt pokličkou. Silnějším nálevem můžeme potírat místa postižená plísní nebo vyplachovat ústní dutinu, pokud nás trápí záněty dásní a bolavé zuby! 

Související obsah

Uchovávání na zimu
Přes léto můžeme konzumovat samotné čerstvé borůvky. Na horší časy vám zásoba vydrží bez větší újmy v mrazáku nebo je můžeme zakonzervovat. Borůvky a listy také sušíme.
 

ip, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz