Zmrzlina

Objev z vesmíru: Na světě je zmrzlina, která se nerozteče! FOTO

Objev z vesmíru: Na světě je zmrzlina, která se nerozteče! FOTO
Zdroj: Profimedia

V letních dnech má na zmrzlinu chuť snad každý. Jenže na sluníčku se rychle rozteče a najednou máte olepené ruce i oblíbené oblečení. Toho se už ale obávat nemusíte.

Na světe je první suchá mražená zmrzlina. Revoluční novinku uvedla na trh firma Gastronaut Foods a jak název napovídá, podobné pochoutky mají i astronauti ve vesmíru. Jsou však méně chutné, protože je vyrábí z nejlevnějších surovin.

Podle výrobců ale tato unikátní zmrzlina chutná stejně jako ta běžná smetanová. Propagují ji spíše jako svačinu na cestu, kterou se nemusíte bát hodit do batohu, protože se opravdu nerozteče. Jde tedy spíše o typ "sušenky", která ale osvěží.

"Proces mražení a sušení je čistá věda. Jde o způsob, jak z jídla vytáhnout veškerou vodu, aniž narušíte jeho strukturu. Zmrzlinu zmrazíte asi na -50 stupňů a pak zapnete vakuovou pumpu, která z ní vytlačí vzduch," popsal zakladatel firmy Rob Collignon.

Související obsah

 

"Když teplota a tlak dosáhnou určitého bodu, led se změní v plyn a vypaří se. Ve zmrzlině pak zůstanou malé vzduchové kapsičky, které jí dávají trochu drobivou texturu. Když ji stroj vyplivne, vypadá ale pořád stejně jako předtím," dodal Collignon.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz