Ukrajina

Válka o Ukrajinu? Na hranicích Rusko shromažďuje tanky!

Válka o Ukrajinu? Na hranicích Rusko shromažďuje tanky!
Zdroj: isifa.com

Chystá se Rusko k nové invazi na Ukrajině a k uchvácení dalšího kusu cizí země? Takové obavy teď sdílí Ukrajinci a jejich armáda, která je v pohotovosti. Rusko totiž začalo na hranicích ve velkém, shromažďovat tanky, další těžkou techniku a vojáky, uvedla agentura Unian. Rusko zároveň na hranicích přerušilo provoz.

Velké obavy vyvolávají masivní přesuny ruské armády na severu Krymu, který už Moskva Ukrajině ukradla a vojensky anektovala. Podle svědků se na severu poloostrova shromažďuje "velké množství ruské vojenské techniky". Uvedla to agentura Unian.

Tanky se hromadí poblíž měst Džankoj a Armjansk, na hranicích s pevninskou Ukrajinou. "Džankoj byla ohraničena kordonem vojáky s tanky a další technikou," napsal v neděli na Facebooku místopředseda krymských Tatarů Mejlis Nariman Dželjalov.

Podle dalších zpráv také ruské okupační úřady na Krymu v neděli ráno zablokovaly kontrolní body na hranici s Ukrajinou.

Související obsah

"Asi v 07:00 místního času dnes (tj. v neděli) ruské okupační orgány pozastavily z neznámých důvodů odbavování lidí a aut překračujících administrativní hranici s Krymem," potvrdilo ukrajinské tiskové agentuře Unian tiskové oddělení ukrajinské pohraniční služby.

Ukrajinská armáda ruskou invazi očekává "kdykoli". Takhle stručně alespoň odpověděl ukrajinský vojenský mluvčí Andrej Lysenko na otázku, kdy může přijít útok.

"Chci vám oznámit, že doslova přes hraniční linii pozorujeme manévry těžké techniky nepřítele, přesuny dělostřeleckých systémů, rotace jednotek, včetně ruských vojáků, kteří procházejí státní hranici na nekontrolovaném území. Vidíme některé pohyby a dynamický přesun militantů a ruských okupačních vojsk podél demarkační linie," řekl Lysenko.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz